Autor Zpráva
r0me0
Profil
Nevím, jestli toto umí nějaký program, ale nějaký skript na tohle určitě už existovat bude. Nemá někdo link pls? Hledal jsem, ale nenašel :) Mám skript na zmenšení uploadnutého obrázku, ale potřebuju ještě resize všech obrázků ve složce, těch, které už mám nahrané na serveru, abych je tam nemusel uploadovat znova... Díky za pomoc.
lordfrikk
Profil
No nevím, proč na to potřebuješ "skript", stačí na to normální vypsání všech obrázků v adresáři za pomocí glob a pak prostě projdeš výsledné pole...
<?php
$sImageDirectory = dirname(__FILE__) . '/adresar_s_obrazky/';

$aImageList = glob($sImageDirectory . '{*.jpg,*.gif,*.png}', GLOB_BRACE);

foreach ($aImageList as $key => $fImage)
{
  // tady je kód pro vlastní změnu velikosti obrázku, např. imagecopyresized(...), cesta k obrázku je uložena v $fImage
}
?>
matak
Profil
zkus zdrojový kód a example

http://www.webfaq.cz/clanek/Nahled-obrazku-v-PHP-OOP-vyssi-abstrakce

řešil bych to stejně jako lordfrikk, akorát místo glob používám

http://www.webfaq.cz/clanek/Rekurzivni-prochazeni-adresaru-s-filtrem-s ouboru

ale je to jedno
lordfrikk
Profil
Mám za to, že procházet adresář je v tomto případě zbytečné (popř. zbytečně pracné), když jediné co potřebujeme je jednochý seznam souborů, ale pokud bychom požadovali komplexnější práci s každým souborem, příp. komplexnější filtrování, bylo by už nutné iterovat adresářem jak píše matak.
matak
Profil
to sem nějak moc nepobral, můj příklad prochází soubory na základě regulárního výrazu tím si můžu vyfiltrovat seznam obrázků,

druhý příklad funguje k vytvoření náhledu, tedy každý soubor následně převedu do náhledu, stejnou utilitu používám ve svých redakčních systémech, projde celý adresář včetně podadresářů, vybere soubory a vytvoří náhled
r0me0
Profil
matak

tybláho to je objektově :D no snad se tím nějak prokoušu, každopádně díky
matak
Profil
tak v podstate jestli nechces nemusis se objekty zabyvat, stahni zdrojovy kod, pretransformuj sample a je to, nemusis vedet jak je to naprogramovane staci vedet jak to funguje pokud potrebujes funkcnost
r0me0
Profil
lordfrikk
zkoušel jsem si jen vypsat obrázky v adresáři tím tvým kódem a z nějakého důvodu mi to vypisuje jen 6 z 44 obrázků v adresáři
r0me0
Profil
matak
ten example jsem stáhnul, nevím co myslíš tím, přetransformovat sample, ale zkusil jsem jen do toho adresáře, ve kterém to má nějaké ty vzorové obrázky, nahrát pár svojich obrázků a nic se nestalo, stále to vypisuje jen ty , co už tam byly předtím.
btw v tom kódu sample.php se skoro vůbec nevyznám :)
matak
Profil
$it=new FileIteratorFilter(dirname(__FILE__)."/images/", ".jpg$|.gif$|.png$");
foreach ($it as $itFile) {
	$tb=new Thumb($itFile->getPathname());
	$tb->setQuality(60);
	$tb->setMaxSize("500x500");
	$tb->save("./nahled/sample-save-".$size."-".basename($tb->source));
}


a co tohle to neni tak slozite ne? a pochopit při troše snahy by to také mohlo jít
lordfrikk
Profil
zkoušel jsem si jen vypsat obrázky v adresáři tím tvým kódem a z nějakého důvodu mi to vypisuje jen 6 z 44 obrázků v adresáři

Ukaž ten kód.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0