Autor Zpráva
minpet
Profil *
Zdravím všetkých! Potreboval by som pomôcť - keď chcem spustiť MySQL 3.23.47, stačí, aby som napísal "mysqld --standalone" a ono sa to spustí. Lenže keď chcem podobnou fintou spustiť MySQL 4.1.10, nefunguje mi to. Už som z toho, zúfalý, lebo kvôli tomu sa neviem dostať do databázy. Nevie nietko, ako na to ??? Vďaka...
thingwath
Profil
A to pouštíš na své kalkulačce nebo kde? Co to dělá za chyby? Do logu ses díval?
minpet
Profil *
spúšťam to na kompe :-)) - problém je v tom, že keď napíšem "mysqld --standalone" v priečinku, kde sú .exe súbory, preblikne mi DOS-ácke okno. Myslel som, že všetko je OK. Ale keď v PHP napíšem mysqli_connect(...parametre...); tak mi to hlási, že sa nevie pripojiť na MySQL server. verzie 3.23 takéto problémy nerobí
thingwath
Profil
No, z toho jsem právě pochopil, že máš nějakou verzi Windows, což je aspoň jakás takás informace :-) Jak říkám, prověř logy co je špatně. A nebo se možná něco změnilo, ale to bude v dokumentaci... Já osobně jsem tedy na windows mysql snad nikdy nespouštěl, tak nevím.
minpet
Profil *
áno, mám Win ME, Apache 1.3.33, PHP 5.0.4, IE 5.5 , MySQL 3.23.{rozbehané} a MySQL 4.1.10 {potrebujem rozbehať}

- z viacerých dôvodov si nechcem inštalovať Linux
- kde nájdem ten log?
thingwath
Profil
Kde je ten log, to bohužel nevím... Zkus hledat soubory hostname.err (hostname je jméno tvého počítače).
minpet
Profil *
thingwath
Citujem :-))

C:\APACHE\MYSQL\BIN\MYSQLA~1.EXE: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)'
Check that mysqld is running on localhost and that the port is 3306.
You can check this by doing 'telnet localhost 3306'


- ten telnet je negatívny :-( Ak ťa niečo napadne, prosím, daj vedieť...
thingwath
Profil
Tohle je chyba nějakého programu, který se snaží připojit na neběžící databázi. To neříká nic, to už víme.

http://sunsite.mff.cuni.cz/MIRRORS/ftp.mysql.com/doc/en/Win95_start.ht ml

Když už musíš mít windows, bylo by super mít aspoň nějaká NT windows (NT, 2000, XP). Me, 98 a 95 jsou parodie na operační systém :-(
minpet
Profil *
.... ale keď spravuješ sieť, kde je 5 kompov - 3 s Win ME, 1 s Win98SE a 1 s WinXP{dáka divná mutácia :-))}, tak nemôžeš len tak rozkázať niekomu, aby si láskavo preinštaloval všetky OS na niečo lepšie, lebo tebe nejde jeden program ..... :-)))
thingwath
Profil
No jo, co se dá dělat. Zkus nějaké ty debug featury z toho manuálu co jsem odkazoval.
minpet
Profil *
jasné, vďaka za pomoc !
minpet
Profil *
FUNGUJE MI TO !!!!!!!!!! Vďaka ešte raz, thingwath, ten návod mi pomohol. stačilo len prepísať jeden hlúpi súbor v share/english/ a už to ide :-))))))))))))))))))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0