Autor Zpráva
misak6
Ahoj.
Právě řeším problém se zobrazením podobných článků. Mám databázi článků a v ní mám mimo jiné i sloupec s tagy, podle kterých bych chtěl vyhledávat podobné články (články které mají stejný aspoň jeden tag).
Jediné co mě napadlo je, rozdělit si ty tagy pomoci explode() na jednotlivá slova a postupně pak sestavit dotaz pomocí LIKE. To se mi zdá ale dost těžkopádné řešení a navíc ten dotaz může být dost dlouhý když je těch tagů víc.
Moje otázka je, jak to lze udělat lépe.
Díky.
ninja
Spatne je uz navrzena struktura databaze, jestli mas u kazdeho clanku jeden sloupec a v nem vicero tagu oddeleny carkou nebo mezerou.

Lepsi je vytvorit separatni tabulku tagy, kde budou sloupce ID a TAG a ta bude vazbou M:N navazana na tabulku s clanky.

Pak bude hledani jednoduche a rychle. Navic dojde k uspore mista.
misak6
Spatne je uz navrzena struktura databaze, jestli mas u kazdeho clanku jeden sloupec a v nem vicero tagu oddeleny carkou nebo mezerou.

Lepsi je vytvorit separatni tabulku tagy, kde budou sloupce ID a TAG a ta bude vazbou M:N navazana na tabulku s clanky.

Pak bude hledani jednoduche a rychle. Navic dojde k uspore mista.

Diky za radu. Ještě se rozmyslím, jestli to předělám na tu podobu, kterou říkáš nebo se to pokusím nějak vyřešit v té současné struktuře.
Mastodont
misak6
Dotaz s LIKE je výrazně pomalejší, speciálně s % na začátku - a to by byl tvůj případ.
souki
Fulltext :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0