Autor Zpráva
gardener
Profil
Netuší někdo,jak správně zapsat strtolower v řetězci,který již zapisuji do souboru,dělají tam problémy ty uvozovky ale netuším,jak to ošetřit..

"<h1 class='title' id=', strtolower($nadpis),'>$nadpis:</h1>\r\n".

děkuji za jakoukolliv radu..
Taps
Profil
gardener
tak byo to nešlo

echo '<h1 class="title" id="'.strolower($nadpis).'">$nadpis</h1>';
CoderMan99
Profil
$strtolower = strtolower($nadpis);
"<h1 class='title' id='$strtolower'>$nadpis:</h1>\r\n".
Měsíček
Profil
Nejlepší, ale asi bude to co napsal Taps ... (až na to, že přehodil písmenko u funkce)

echo "<h1 class='title' id='".strtolower($nadpis)."'>$nadpis</h1>\r\n";
gardener
Profil
Děkuji, CoderMan99 postup nemohu použít protože nadpis musí být normálně,pouze identifikátot odkazu musí být malými znaky, jinak to funguje výborně jenom nerozumím tomu proč musí být pořadí ' " (apostrof,uvozovky) a ne naopak..pořád se mi to pak plete:)
Měsíček
Profil
"musí být pořadí ' " (apostrof,uvozovky) a ne naopak..pořád se mi to pak plete:)"

Může to být naopak .. je jedno jestli bude ' " nebo " ' hlavně nesmí být " " nebo ' '.
lordfrikk
Profil
sprintf("<h1 class='title' id='%s'>%s:</h1>\r\n", $nadpis, strtolower($nadpis));


o_o
CoderMan99
Profil
Měsíček no nesúhlasím s tvojím tvrdením, pretože ak dáš ' "" ' nastanú problémy, ale ak dáš " '' " nebudú problémy, no to aspoň môj názor na tvoje tvrdenie :))

$strtolower = strtolower($nadpis);
"<h1 class='title' id='$strtolower'>$nadpis:</h1>\r\n"

gardener no ale tak id bude malými písmenkami a nadpis bude normálny, taký aký si zadal, ak som správne pochopil tvojej poznámke, tak toto si chcel nie?
Leinad
Profil
A k čemu je to sémanticky dobré v HTML dokumentu?
Měsíček
Profil
Co má být sémanticky dobré? .. nadpis chce normálně malým a jelikož už má identifikátory na velké písmeno tak to musí oddělit.
gardener
Profil
Taky jsem si to s těmi uvozovkami myslel, ale zřejmě se to nikdy nenaučím pořádně odůvodnit, co kdy použít(to samé se spojováním řetězců pomocí tečky), kdyby jste někdo věděl kde je povídání jenom o tomhle,tak mi to tady prosím napiště ať se to už bezpečně naučím:)
To bych byl moc vděčen...

Jinak chtěl jsem malým pouze ten identifikátor jelikož když odkazuji záložkou na místo v dokumnetu mám to vždy malé, lépe se v tom poté orientují a jelikož jsou záložky automaticky generovány nejsou v tom pak zmatky..
Nadpis ale chci aby byl tak jak jej zadá uživatel..
DJ Miky
Profil
gardener
Ještě by to chtělo nějaké odstranění mezer (nebo nahrazení za pomlčky), pokud tedy může nadpis obsahovat i mezery.

CoderMan99, gardener
Ty uvozovky a apostrofy:
echo " test='blabla' ";
echo ' test="blabla" ';

V tomto případě to je úplně jedno, i když v XHTML by měly (musí?) být atributy v uvozovkách.

Rozdíl je ve zpracovávání proměnných a escape znaků:
$test='blabla';
echo ' $test \n '; // vypíše: $test \n
echo " $test \n "; // vypíše: blabla (odřádkování)

V apostrofech se musí escapovat jen znaky ' a \, tzn. interpretují se jenom escape sekvence \' a \\. Ostatní se vypíšou bez převedení.
Měsíček
Profil
Tady máš ten odkaz .. http://www.marextafl.cz/clanek/19-php-vyuka---5.-cast---retezce.htm
CoderMan99
Profil
Měsíček
nemalo by sa správne písať:
$test = 'blabla';
echo ".$text.";

no ja len preto, že na ic.cz, webzdarma.cz mi to vyhodilo chybu, no a v tomto prípade by som ani nedával tie apostrofy, stačilo by echo $text;
no neviem, ale niekde som to takto pochopil, že ak je pred alebo za " popripadne v oboch prípadoch, tak sa ma dať bodka
Měsíček
Profil
"nemalo by sa správne písať: "

Ne tady jde o něco jiného, možná by v tom trochu hrála rychlost, ale koho zajímá desetina milisekundy.

"no ja len preto, že na ic.cz, webzdarma.cz mi to vyhodilo chybu,"

IC ani WZ chybu nevyhazuje .. může to vyhodit jedině parser a nebo vyhodit poznámku, zajímalo by mě jak vypadal tvůj kód.

"no neviem, ale niekde som to takto pochopil, že ak je pred alebo za " popripadne v oboch prípadoch, tak sa ma dať bodka"

U echa může a nemusí .. trochu by mohlo udělat problém tohle:

echo " $_POST['něco'] ";
vyhodilo by to chybu .., ale jde to jednoduše udělat takhle:
echo " {$_POST['něco']} ";
.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0