Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Již jsem zde sice toto téma řešil ale nevyřešilo se , tak zkouším znovu:
Jak dosáhnout korektního odesílání mailu z localhostu pro testovací účely?

Vždy když nyní odešlu mail zobrazí se:
Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. z37sm3847333ikz.6 in C:\xampp\htdocs\pharmatraining_final\form\form_utf.php on line 112

Zkoušel jsem nainstalova a spustit TEST MAIL SERVER TOOL, což se podařilo ale nikde jsem se nedopátral co dál nastavit v PHP.

Tušíte někdo nějaké osvědčené řešení?

Ať ty skripty kvůli testování mialu nemusím nahrávat pořád na ftp:)

Díky za rady..
TFSi
Profil
Nastavit v php.ini správný server?
gardener
Profil
Ale jaký? co tam mám napsat ,když mám například TEST MAIL SERVER TOOL nástroj?
localhost, nebo co?
Zatím tam mám smtp.gmail.com jenže tyto free služby nefungují při odesílání z localhostu, pak to vypíše ten výše uvedený warning..
nightfish
Profil
u test mail server toolu samozřejmě zadáš v php.ini "localhost"
nicméně měl bys vědět, že ten žádný e-mail nikam neodešle (což by ses dozvěděl, kdyby sis o tom programu něco přečetl)
jak jsem již psal - použij Swift Mailer
gardener
Profil
Urečitě ho vyzkouším, jinak ten TEST MAIL SERVER TOOL zachytává na portu 25 věskerou odchozí komunikaci aukládá ji do složky,kterou vytvoří,takže pro kontrolu,zda maii obsahuje všechny náležitosti by to mělo stačit..
Mike8748
Profil
a proc nepouzijes smtp sveho poskytovatele pripojeni?
gardener
Profil
Jelikož jsem připojen přes free-wifi point a nic mi o něm není bližšího známo, a ve škole je smtp protokol zakázán..
gardener
Profil
Tak ten swift mailem moc fungovat nechce,ppostupuji podle návodu ale když dám projet test odesílání mailů,tak nic neodejde ..buď volám neexistující fci,nebo to vypíše,že testovací mail nebyl odeslán...
nightfish
Profil
gardener
vyzkoušel jsem a napsal krátký článek

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0