Autor Zpráva
bradley
Profil
Zdravím,
při programování jsem se setkal se zajímavým chováním funkce array(), které si nedokáži vysvětlit.
Mějme:
$anch->class = array();
$anch->class[] = 'up';
a
$anch->class = array('up');
Dlouho dobu jsem si myslel, že jsou tyto zápisy "identický", ale dnešní ponocování mě vyvedlo z omylu.
Abych situaci ještě více osvětlil, na localhostu (PHP Version 5.2.4) problém neexistuje, na serveru ic.cz (phpInfo) tento problém existuje, prvek pole se nevytvoří...
Možná se ptám na něco zcela zřejmého, ale můj mozek to něják nechce zkousnout :c)
Existuje vysvětlení?
ninja
Profil
Ktera verze ti nefunguje? A jaky je vysledek? Alespon inicializovane prazdne pole, nebo not set?
ShiraNai7
Profil
Který zápis nefunguje? Ten první nebo druhý? Pokud to ale dělá jen na ic a nikde jinde, tak bych se tím moc nezabýval.

edit: 4 sekundy! xD
bradley
Profil
Měl jsem to více rozepsat, v noci... :c)
na ic mi nefunguje ten první zápis, tzn. vznikne mi prázdné pole, i potom, co do něj vložím tu položku "up"...
Jako, samozřejmě, že mě to něják nepálí (proto jsem to obešel tou druhou variantou), ale i tak mě zajímalo :c)
ninja
Profil
bradley: ja s PHP 5 moc nedelam, ale neni slovo "class" rezervovane? Pripadne nemas chybu v pristupu k te promene tridy?

Jestli ne tak to bude bug v dane verzi PHPcka, protoze todle fungovat obecne ma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0