Autor Zpráva
scratcher
Profil
Zdravím,
potřebuji pls poradit s jedním problémem.
Mám v eshopu produkty, kazdy produkt muze být v 1 až 3 kategoriích (řešeno sloupcem kat1,kat2,kat3 v tabulce - kat1 je hlavní kategorie do které produkt patří). Potřebuji udělat řazení produktů ale toho řazení může být pro každou kategorii jiné (pokud by v řaezní bylo zadáno 000 byl by produkt zobrazen na začátku výpisu, pokud by bylo 999 byl by zobrazen na konci a pokud by bylo zadano 005 byl by produkt zobrazen na 5te pozici ve vypisu). Můžete mě nasměrovat jak toto realizovat (v MySQL a PHP :))?.díky
Akacko
Profil
scratcher
Seřaď záznamy podle pozice
SELECT ... ORDER BY razeni

řešeno sloupcem kat1,kat2,kat3 v tabulce
Toto je dost nešťastné řešení.
scratcher
Profil
chtel jsem pouzit "ORDER BY" ale to bohuzel nefunguje jak potrebuji "zaznamu co maji poradi 000 muze byt i 20 a ja potrebuji na 5te pozici dat jiny zaznam (ten ktery ma priznak razeni 005).
Proc si myslis ze reseni pro razeni do kategorii je pouzitim sloupcu kat1-3 je nestastne reseni? Na to mam opacny nazor (bylo zbytecne pouzivat pro zarazeni do dalsi skupiny dalsi tabulku) - nikdy nenastane ze by produkt byl zarazen do vice nez 3kategorii.
Ohledně toho řazení je nutné aby třeba pro kat1 byl produkt na pozici 000 (zacatek) ale pro kat2 třeba na 999 (konec) pro kat3 třeba na 5tem miste. Razeni nebude nikdy podle cisel 1,2,3,4...atd (moc komplikovane reseni) proto to potrebuji resit 000 to co ma byt na zacatku,999 co ma byt na konci a pak treba 005 by urcovalo presnou pozici ve vypisu (takže by meli byt 4zaznamy s razenim 000, pak zaznam s razenim 005, pak zas razeni 000 - pokud by nejake zaznamy byly a pak az razeni 999).To je to co potrebuji nejakym zpusobem vyresit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0