Autor Zpráva
kukweb
ahoj,

hledam nejaky sytem v nemz by bylo mozne vytvorit seznamku.
Neznate neco co by se dalo pouzit, nebo nejaky opensource.

Diky
Jan Tvrdík
kukweb
Jsi si jisný, že český internet potřebuje další seznamku? V čem bude tvá seznamka jiná, lepší?

Ne, neznám žádný opensource na seznamku.
nio
Profil *
V čem bude tvá seznamka jiná, lepší?
Co ti je potom?
Třeba bude nabízet kondomy registrovaným uživatelům. Nestarej se!

To je snad jeho věc nebo není?
Chce seznamku, tak ať jí udělá.

Omlouvám se za OT, ale nemohl jsem si pomoc.
bukaj
nio
Co ti je potom?
Krapet sebeovládání by ti neuškodilo ;)

kukweb
Řekl bych, že seznamka je tak specifický typ webové aplikace, navíc který si člověk taky většinou nedělá sám pro sebe jako např. blog, či pro uzší skupinu lidí jako např. fórum, že se zatím nikdo nezabýval jeho napsáním a uvolněním pod nějakou svobodnou licencí. Pokud o tom opravdu tak toužíš, budeš si to muset napsat sám. Pomoci si můžeš nějakým frameworkem, kupř. Zendem. Ale zase, pokud bude tvá seznamka velice navštěvovaná (což je asi hlavní cíl seznamky -- aby tam bylo dostatek lidí na seznamování), mohl by nastat problém se rychlostí aplikace a s roustoucí náročností na server, proto by možná bylo lepší takovouto aplikaci napsat na co nejnižší úrovni, tj. bez použití frameworku. (Nebo levnější a určitě při pozdějších problémech s výkonem si pořídidit o hodně silnější server :))
suky
bukaj
Omlouvam se za OT, ale nemuzu si odpustit jednu poznamku, opravdu si myslis, ze se Zendem bude aplikace o tolik pomalejsi? Do kolika uzivatelu se podle tebe vyplati takovou aplikaci za pomoci Zendu psat?
Jan Tvrdík
suky
Jak psal již bukaj, na čím nižší vrstvě začneš, tím je to lepší. Zend je psán kvalitně, ale obecně. Pokud napíšeš seznamce kvalitní engine na míru, musí být zákonitě rychlejší, než Zend. Ale obecně souhlasím s tím, že seznamka na Zendu pomalá nebude, protože Zend píší lidi, kterí tomu rozumí.
bukaj
suky
opravdu si myslis, ze se Zendem bude aplikace o tolik pomalejsi?
Ne, tohle jsem tím vůbec nechtěl říct. Zend jsem zde uvedl pouze jako příklad frameworku, který by se dal použít a kterému věřím, že by za použití stál. Možná to kvůli té následující větě, že by to bez frameworku bylo rychlejší, vyznělo, že Zend považuji za pomalý. To však nikoli. Myslel jsem to obecně. Pokud je aplikace ušitá namíru potřebám (jak jsem psal "na nejnižší úrovni"), je obecně rychlejší než s použitím frameworku.
suky
bukaj
OK, tak to jsem jen spatne rozumnel, tohle beru.
kukweb
ja chci seznamu mimo cesko. Takze tak moc lidi tam nebud.

Skoda, tak budu muset asi neco napsat sam

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: