Autor Zpráva
Dejvr
Profil *
V php dělám jeden projekt a potřeboval bych aby když se třeba zavře prohlížeč nebo jinak ukončí práce se serverem tak aby se vykonal nějakej script, v mým případě vymazání tabulky v DB.
No a nevím jestli je nějaká funkce kterou se to dá udělat nebo jak nato.
Předem děkuji za radu.
Měsíček
Profil
Možná by mohly pomoci sessions.
ninja
Profil
Vzhledem k bezstavovosti HTTP protokolu to je trochu komplikovane. Asi by slo pomoci Javascriptu pri zavreni okna prohlizece, pripadne pri nejakem timeoutu vyvolat ajax request na server, ale nebude to nikdy na 100 procent.

Dalsi moznost je spousted periodicky (pres CRON) skript, ktery projde prihlase uzivatele (nastevniky) vedene systemem a pri prekroceni nastevene doby vykana pozadovanou funkci.
srigi
Profil
Ked takuto vec potrebujes nad protokolom HTTP, IMO to znamena zly navrh dizajnu (nie grafickeho!) aplikacie.
suky
Profil
Dejvr
IMO to znamena zly navrh dizajnu (nie grafickeho!) aplikacie.
K tomu se taky priklanim, urcite by to slo vyresit nejak jinak, lepe.
Dejvr
Profil *
No tak mi poraďtě prosím.
Prostě mám to celý promyšlený u reglích uživatelů ale u anonymů mám takovejhle plán: přijdou na web, v okamžiku když přidaj první věc do košíku tak se vytvoří řádek v databázi kde bude ten produkt a vymyšlené id toho anonyma které se uloží taky do session. No a když zavře prohlížeš tak bych potřeboval aby se to vymazalo s toho session a aji všechny řádky, kde je to jeho id, z databáze.
Prosím, jak by jste to vyřešili?
ninja
Profil
Dejvr: Potrebujes nutne pri vlozeni zbozi do kosiku ukladat udaje rovnou do databaze, kdyz to mas i v session? Session by to totiz krasne vyresila za tebe. Nastavil bys ji nejaky timeout a dokud by nastevnik neprovedl vlastni potvrzeni objednavky (ulozeni, atd.), tak bys nic do DB neukladal.
Kazimir
Profil *
a co takhle udelat to naopak?
pri otevreni prohlizece, to bby bylo jednodussi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0