Autor Zpráva
ic
Profil *
Zdravím...
Napřed se pokusím vysvětlit situaci:
Na serveru mám umístěný script, který má do počítače umístit cookie pro identifikaci uživatele.
Tento script spouští jiná stránka javascriptem jenže ono uložení cookie které funguje v FF2 NEFUNGUJE v IE7.
pokud nevěříte tady je stručná ukázka javasctriptu: (znaková sada UTF-8)
<body>
<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
var snooper=document.createElement("script");
snooper.src="http://statistiky.shopino.cz/s?ref="+encodeURIComponent(d ocument.referrer)+"&debugging=2";
document.body.appendChild(snooper);
/* ]]> */
</script>
</body>

Fakt už nevím co s tím, jestli jde o nějaké šílené zabezpečení IE7
Taky mi není jasné, jak onen script (php) rozpozná, jestli byl zapnut pomocí javascriptu nebo normálně z URL (kde id zapíše správně i v IE)
ic
Profil *
No už jsem přišel na jedno možné řešení... pokud nebude cookie ukládání php-čkem ale javascriptem všechno pojede jak má. Zůstane sice uložená jakoby od serveru který spustil javascript ale dá se to použít.
DoubleThink
Profil *
Těžko soudit, pokud nevidíme ten PHP script. Cookie je vždy vázána na doménu - jsi si jistý, že ji máš nastavenu správně?
ic
Profil *
script toho obsahoval víc, ale problém dělalo jen zapsání cookie:
setcookie('ucookie','obsah_cookie', time()+(60*60*24*1));
takové cookie by pak patřilo serveru statistiky.shopino.cz (ještš jsem zkoušel Operu9 kde to nefungovalo a IE6 kde ano) zápisem přes javascript pak patří serveru do kterého se javascript vložil ale aspoň spolehlivě ve všech prohlížečích.
ic
Profil *
Ještě naz5 k tomu setcookie v php jsem po dlouhé době přišel na to, že jsem měl špatné hodnoty v p3p... myslel jsem si že je to jedno
ale IE6, 7, 8 považuje za velmi důležité namísto SAMa hodnotu SAMi ... původně bylo řečeno něco jako, že dalším serverům podobného zaměření předám data z cookies jak mě napadne a nové funkční nastavení říká, že data předám jen když mi to uživatel dovolí XD. Tak to je asi všechno a problém je vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0