Autor Zpráva
Cup
Profil
dobrý den. mohl bych se vás zeptat proč mi nefunguje toto:

z db si vytáhnu id z jedne tabulky ....dotaz... $row1=mysql_fetch_array($dotaz1);

a tady mám druhej dotaz ... který mi vybírá data z tabulky ... a v jednom sloupci z tech tabulek mám u některých řádků NULLovou hodnotu a někde mám to id z tabulky na kterou sem se ptal v prvním dotazu ....

dotaz2 ...

while($row2=mysql_fetch_array($dotaz2))
{
vypis
vypis
a tady bych chtel zjistit zda to id je nebo neni v te prvni tabulce .
if (in_array($row2[id_tab2], $row1)) echo "je"; else echo "není"; // i když u některých záznamů mám ty id z první tabulky tak mi to píše stále že "není" ... nevíte kde bych mohl chybovat? kdyžtak poskytnu kod :)

}

děkuji CUP
Alphard
Profil
pro začátek zkontroluj print_r ($row1);
i když u některých záznamů mám ty id z první tabulky
co to množné číslo? z prvního dotazu (kterým nevidím, ale je to pravděpodobné) dostaneš 1 id
Cup
Profil
tady je to celé .... skontroluju ... jen kdyby jste se v tom nevyznával ...

jinak je to napsané takto ve dvou dotazech protže sem nedokázal napsat to do jednoho :)

       $dotaz2 = mysql_query ("SELECT zapasy.id_zapas, zapasy.kolo_zapas, zapasy.sezona_zapas, zapasy.team_a_zapas, zapasy.vysl_a_zapas, zapasy.team_b_zapas, zapasy.vysl_b_zapas, zapasy.vysledek_zapas, zapasy.datum_zapas, t1.nazev_team nazev_a, t2.nazev_team nazev_b, sezona.rok_sez
                                FROM zapasy, tymy t1, tymy t2, sezona
                                WHERE zapasy.team_b_zapas = t2.id_team AND zapasy.team_a_zapas = t1.id_team AND zapasy.sezona_zapas = sezona.id_sez AND sezona.id_sez = '".$_GET["sezona"]."'
                                ORDER BY zapasy.id_zapas DESC LIMIT ".$od.", ".$do.""
                            , $spojeni);
         if(!$dotaz2){showerror();}
            $dotaz3 = mysql_query("SELECT zapas_cl FROM clanky WHERE zapas_cl != 0", $spojeni);
            if(!$dotaz3){showerror();}
               $row3=mysql_fetch_array($dotaz3);
                  
?>            <a name="kotva"></a>
           <table id="vypis_slim" border="0">
             <thead> 
              <tr><td colspan="5">Výpis zápasů</td></tr>
            </thead>
            <tbody>
               <tr>
                 <td><b>Dat.</b></td>                 
                 <td><b>Kolo</b></td>
                 <td><b>Sezona</b></td>
                 <td><b>Domácí : Hosté</b></td>
                 <td><b>Článek</b></td>
               </tr>
              
<?php       $pocet = 0; 
             while($row=mysql_fetch_array($dotaz2))
             {
           $upravdatum["datum"] = $row["datum_zapas"];
           $upravdatum["datum"] = substr($upravdatum["datum"], 8, 2) . "-" .
                                         substr($upravdatum["datum"], 5, 2) . "-" .   
                                         substr($upravdatum["datum"], 0, 4);
         echo "\n            <tr class=\"".(($pocet++ % 2)? "suda" : "licha")."\">";  // barav radku ...?>  
                 <td><?php echo $upravdatum["datum"];?></td>                 
                 <td><?php echo $row["kolo_zapas"];?></td>
                 <td><?php echo $row["rok_sez"];?></td>                 
                 <td><?php echo $row["nazev_a"]." <b>".$row["vysl_a_zapas"]." : ".$row["vysl_b_zapas"]."</b> ".$row["nazev_b"];?></td>
                 <td><?php if (in_array($row["id_zapas"],$row3)) echo "je";else echo "není"; ?></td>  
               </tr>
<?php        }
        echo "\n          </tbody>";
        echo "\n           </table>";
Cup
Profil
máte pravdu vypaslo to pouze první záznam :( to print_r

jestli to dobře chápu tak ted když mi někdo poradí jak ty hodnoty dostat do pole nebo teda fci pod kterou to hledat tak by mi to mělo fungovat :)

ale teda myslel sem že se mi do te proměnné vypíšou všechny hodnoty ... jojo mám se co učit :)
Cup
Profil
Pánové nemusíte se obtěžovat už to mám :) měl sem to v jedmon ze starších kodů tak sem se koukl jak na to ... děkuji moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0