Autor Zpráva
Cifro
Profil
V poslednej dobe som sa vrhol na PHP redakčné systémy. Testujem jeden za druhým. Veľa z nich mi nesadlo - buď boli veľmi pomalé (testujem na localhoste), zložité alebo zastaralé (produkujú nevalidný výstup).

Veľa som sa pohral s RS2. Ale tento systém je určený prevažne pre blog. Na školský web alebo firemný web sa nasadiť nedá. Aspoň ja by som to nevedel.

Jediný program, ktorý ma chytil za srdce je Plume CMS. Po počiatočnej eufórii, som sa prebral do reality. Zistil som, že ho neviem vôbec používať.

Skúšal som v ňom vytvoriť web, nejako sa to podarilo. Napísal som aj prvý testovací článok. Na homepage webu sa zobrazil naňho odkaz. Po kliknutí na odkaz nastalo prekvapenie: 404 - Page not found.
Prečo to nefunguje?

Nechce sa niekto podeliť o informácie o tomto CMS? Alebo nenašiel niekto kvalitné tutoriály? Oficiálna stránka je chudobná na tieto informácie.
Leo
Profil
U redakcnich systemu zalezi na tom, co vsechno tam chcete mit za funkcnost. Nejlepsi je nakonec udelat si svuj vlastni. Z hotovych co treba TextPattern? Leo
Cifro
Profil
Nejlepsi je nakonec udelat si svuj vlastni.

To sa ti povie. V PHP viem napísať iba jednoduché podmienky a cykly. Na naprogramovaie RS treba vedieť aj SQL a rôzne funkcie PHP.

TextPattern, WordPress, atď mám vyskúšané. Každý je niečím dobrý, ale ....

A čo sa týka Plume CMS, asi viem kde bude chyba. "Pekné URL" - na túto funkciu treba mať nastavený mod_rewrite. A ten sa nastavuje v súbore .htaccess-dist. Keď som to zistil, že treba iba premenovať tento .htaccess, tak som trepal hlavou o stôl.

Ponaučenie: Treba rozmýšľať.
Leo
Profil
"Ponaučenie: Treba rozmýšľať."

Pravda :-) U programovani by se na to nemelo zapominat, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0