Autor Zpráva
kotheram
Profil
zdravím, mám trochu problém. v následujícím kódu se mi vrací toto: Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /hosting/www/e2m.cz/newb/admin/deleteuser.php on line 12. Kód i přes to funguje tak jak má. Až budu mít projekt hotový, zruším zobrazování chyb, ale zajímalo by mě, co je špatně, ptž jsem se zkoušel zeptat na to samé i přes phpMyAdmin a dotaz mi to vygenerovalo stejný. Pls help. dik

$uname = mysql_query("SELECT username FROM users WHERE id = $uid");
while ($line = mysql_fetch_array($uname)){
fandaa
Profil
Zkus možná toto:
$uname = mysql_query("SELECT username FROM users WHERE id = '$uid'");
muco
Profil *
mas zapnute globals on? alebo bude chyba v tom dotaze..... WHERE id = $uid" .$uid." ...... Skus dat viac z kodu...
kotheram
Profil
Všechny ostatní dotazy na webu mi fungují naprosto v pořádku, ale tenhle mi vrací Warning


<?php
$uid=$_GET['userid'];
if ( isset($_GET['delete']) && $_GET['delete']=="ok" ){
   $delete = mysql_query(" DELETE FROM users WHERE id='$uid'" );
   if ($delete){
      echo "uživatel byl úspěšně smazán.";
   } else {
      echo "nastala chyba při mazání uživatele. prosím opakujte akci.";
   }
} else {
   $uname = mysql_query("SELECT username FROM users WHERE id = $uid");
   while ($line = mysql_fetch_array($uname)){
     $uname = $line['username'];
    }
   echo "Opravdu chcete smazat uživatele $uname?<br />";
   echo "<a href='index.php?edit=admin&amp;todo=deleteuser&amp;userid=$uid&amp;del ete=ok'>ANO</a><br /><br />";
   echo "<a href='index.php?edit=admin'>NE</a>";
}
?>
Taps
Profil
zkus to takto


uname = mysql_query("SELECT username FROM users WHERE id = '$uid'") or die (mysql_error());

kotheram
Profil
tuto verzi jsem už taky zkoušel, ale protože $uid není řetězec, ale jen číslo, tak to nic nezměnilo. Zkoušel jsem už i zadat místo $uid přímo nějaké číslo a také nic. Tak to asi budu po dobu vývoje webu přehlížet a pak zruším zobrazování chyb
muco
Profil *
No.. skus este tuto moznost: skus spravit novy stlpec v tej databaze.. kt. pomenujes napr. poznamka....
a podla toho co bude v tom stlpci podla toho to bude rozhodovat....
Kajman_
Profil *
A nepomůže ani tohle?
"SELECT username FROM `users` WHERE id = '$uid'"

Případně sdělte, co hlásí ten mysql_error.
kotheram
Profil
nepomáhá nic. mysql _error nehlásí nic. stěžuje si až funkce mysql_fetch_array(), že odpověď na dotaz není validní MySQL výsledek. je to jen Warning a skript i přes něj funguje tak, jak má. takže po dokončení projektu zruším zobrazování PHP chyb a bude po problému. všem vám moc děkuju za snahu i když žádná z rad nepomohla.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0