Autor Zpráva
Mito
Profil *
Hojte,
do DB normálně přes drop down menu (nebo jak se říká takové té roletce) zapisuju názvy hudebních skupin a pak je vypisuju z DB na jiné stránce. Ale chci udělat aby se mi na té stránce kde vypisuju ty hud.skup. udělal odkaz. Tzv. ve sloupci kde jsou vypsané jejich názvy chci při kliknutí najet na jejich stránky.Nevím jestli mám vytvořit nějakou funkci nebo tak něco....prostě už mi to leze na mozek.
angrešt
Profil *
aby se při pouhém kliknutí na název skupiny v tom selectu otevřela nová stránka, budeš muset asi použít javascript. Jestli jsem to správně pochopil
Mito
Profil *
Ne ne promiň.....já myslím při výpisu z DB,kde to teď vypisuju jako text chci aby s toho názvu který tedˇnení nic jiného než text.
vojtah
Profil *
přes dropdown zapisuješ, pak je vypisuješ... vůbec nechápu otázku :)
odkaz v HTML uděláš odkaz pomocí <a href="neco"></a>...
ninja
Mito: a abys mel kam odkazovat, nejdrive musis znat web dane skupiny.
Mito
Profil *
Skusím to nějak "po lopatě".
Jo web skupin znám to není problém.Prostě z DB teď vypisuju "jen" text např. Kabát ale chci aby s toho byl odkaz.
   <TD><?echo $zaznam["frontman"]?></TD>    
        <TD><a href="http://<?echo $zaznam["skupina"]?>" target="blank"><?echo $zaznam["skupina"]?></TD>

První řádek kódu normálně vypíše text - Vojtek a druhý řádek chci odkaz ale to co tam mám je že by každá skupina musela mít web takovy jak se jmenujou (u Kabát to zrovna sedí www.kabat.cz ale u ostatních ne).

Ten druhý sloupeček prostě a jenom musí umět to že se na to bude dát kliknout a hodí tě to na stránku skupiny.
Nechci aby ve formuláři museli uživatelé ještě zvlášť zadávat web skupiny.Já ty skupiny mám v tom selectu a jediné co uživatel udělá je že vybere skupinu-odešle to do databáze a na další stránce to v hud.skupinách z DB vypiše.

Já jsem už úplně s nervama v háji, prostě to neumím vysvětlovat.Najde se někdo kdo mě pochopil?
angrešt
Profil *
no tak to budeš ale muset mít v databázi nejen sloupec pro název skupiny, ale i sloupec pro url skupiny, pak bude kód vypadat asi následovně

<TD><?echo $zaznam["frontman"]?></TD>    
        <TD><a href="http://<?echo $zaznam["url_skupiny"]?>" target="blank"><?echo $zaznam["nazev_skupiny"]?></TD>
angrešt
Profil *
//kde bych před tím posledním <TD> radši ještě ukončil tag <a>
Mito
Profil *
No jo jak ale ke každé skupině přiřadit její url?
Mito
Profil *
Já sem říkal že to je na bednu :-)
Fakt nikdo nevíte?
Mito
Profil *
Tak jestli to nejde tak mi to aspoň řekněte...třeba jsem fakt tak vypatlanýa vy se mi akorát v duchu smějete.Prosím.
Medvídek
při zapisování do db prostě musíš ještě zapsat adresu url ? co je na tom tak složitého ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: