Autor Zpráva
mc
Profil *
Dobrý den, zatím jsem vybíral data z mysql pomocí příkazu mysql_connect( "", "", "" ). Ted potřebuji vybírat data z ms sql 2000, který je na jiném počítači, když ale zadám příkaz mssql_connect( "", "", "" ) píše mi to chybu. Můžete mi poradit co musím napsat abych se připojil na databázi který běží na jiném pc a bych zněj mohl vybírat informace? Děkuji .
nightfish
viz http://cz.php.net/manual/en/function.mssql-connect.php

$myServer = "ServerName\ServerInstance";  // jméno serveru\jméno instance
$myUser = "dbuser";  // jméno DB uživatele
$myPass = "dbpassword";  // heslo DB uživatele
$myDB = "DBName";  // jméno databáze

// connection to the database
$dbhandle = mssql_connect($myServer, $myUser, $myPass)
    or die("Couldn't connect to SQL Server on $myServer");
mc
Profil *
stále mi to píše
Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server: .... in C:\wamp\www\zakazky\index.php on line 9
Couldn't connect to SQL Server on .....
mc
Profil *
tak už jsem na to přišel :)
mc
Profil *
mám ještě jeden dotaz jakým příkazem docílím toho, aby při výběru dat s mssql 2000 pomocí php změnil kodování? Momentálně se mi zobrazhují klikyháhy. Děkuji
nightfish
pokud mssql nepodporuje nastavení kódování (obdobně jako "set names" u mysql), tak zřejmě jenom ruční překódování výsledku pomocí iconv (s tím, že budeš muset správně trefit kódování, ve kterém ti data z mssql přicházejí)
mc
Profil *
Dík, iconv funguje
mc
Profil *
když vybírám selectem z databáze vynosy from tabulka, která je v mssql nazvaná "vynos 2007", vezme mi php tu mezeru?
($dotaz = "SELECT Vynos 2007 from Zakazky";)
Nebo mezeru musím něčím nahradit?Děkuji za odpověď.
nightfish
možná takhle
SELECT [Vynos 2007] FROM [Zakazky]
mc
Profil *
výpis na obrazovku mám (echo $řádek->Vynos 2007."</td><td>";), jestli je správně napsaný příkaz a mezera zde nehraje roly, pak mi to nefunguje.
Ta mezera asi bude problém, když dám do hranatých závorek něco jiného, tak to funguje.
Kajman_
Profil *
Tak zkuste print_r($radek); Nebo si tomu sloupečku dejte alias bez mezery.
mc
Profil *
to vím, že by bylo řešení bez mezery, ale je to databáze mssql, která už nějakou dobu běží a muselo by se hodně věcí předělat a přepisovat a tuto možnost si nechávám až když opravdu vše ostatní selže.
Kajman_
Profil *
Proč byste něco předělával

SELECT [Vynos 2007] AS Vynos_2007 FROM [Zakazky]

Zkuste si to print_r, z toho poznáte, jak se php zachová k té mezeře.
mc
Profil *
hmm to mě nenapadlo, dík
TomSV650s
Profil *
Co to je ServerInstance?

Dík
TomSV650s
Profil *
mc
můžeš mi prosím napsat na co jsi přišel, píše mi to tu samou chybu a nevím co s tím (PHP5 +MSSQL 2000)
TomSV650s
Profil *
Prosím poraďte někdo co s touhle chybou:
Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server:
už fakt nevím:(
mc
Profil *
TomSV650s: serverinstance s tím jsem se celkem dlouho potíkal než jsem došel že to je název databáze (sql server manager-databases ),
ještě dej pozor na server name mě to nefungovalo dokud jsem nedal přímo ip adresu serveru i s portem
např takto
$myServer = "192.168.1.1,1433\database";

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: