Autor Zpráva
prem
Profil *
Ahoj,

potřeboval bych poradit se session. Používám session pro rozlišení jazykových mutací tohoto webu ( ukázka na www.michalpoliak.com - tady to funguje protože jsem tam ten web nastrčil z mého hostingu přes iframe ). Pokud by ten web jel z www.michalpoliak.com, tak session zlobí a dělá toto. Když přijdu na web tak se mi do session uloží jazyk "česky", ale po jakémkoliv kliknutí je v session uloženo "0esky" místo "česky". Nevím jestli je to problém kódování mého souboru ( snad by neměl být když na hostingu, který používám já to jede ) - mám ale vše v utf, nebo pak nastavení serveru. To můžete vidět tady: phpinfo.
Díky moc za rady!!
šárinka
Profil
do session si neukládej celé názvy jazuků ale jenom jejich značky jako je pro česko CZ němocko DE rakousko AT a podobně.
prem
Profil *
Jasně tím se to asi spraví, ale teoreticky by to neměl být problém ne s tou diakritikou??
šárinka
Profil
Nikdy sem nezkoušel ukládat háčky do session, ale ty si mě ted přivedl na to ať to vyzkouším tak sem to ted vyzkoušel a normálně mi to všechny háčky vypisuje
prem
Profil *
Jojo mě to na hostingu na kterém jsem ten web dělal, taky funguje, ale na tomhle už ne.
srigi
Profil
Osobne si myslim, ze ukladat do riadiacich premennych hodnoty s diakritikou je prasacina (sry za vyraz).
BTW ukladat jazykovu muraciu do SESSION nie je dobry napad, nakolko sa tak pod jednou URL moze vyskytovat niekolko verzii stranky, za co sa penalizuje u vyhladavacov. Mutaciu ukladaj do URL (asi to bude znamenat prekopat celu aplikaciu).
prem
Profil *
Jojo asi je to prasečina, ukládat takhle diakritiku do session. Jsem bez programátorského vzdělání, tak mi občas tyhle věci nedochází... To s vyhledávači je pravda no, to je jasný... to mi taky nedošlo... Díky za rady
joe
Profil
Piš v angličtině a nebudeš mít problémy s diakritikou, jak už bylo zmíněno, jazyk dej do adresy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0