Autor Zpráva
weckho
Profil
Ahoj,
jde nějak zjistit, při odesílání fotky na server pomocí formuláře, její rozlišení? Jako abych tam mohl dát omezení, že půjdou poslat jen fotky určitýho rozlišení... ??? Díky moc.
halogan
Profil
getimagesize
WertriK
Profil *
list($img_width, $img_height, $type, $attr) = getimagesize(obrázek);

to ti musí stačit
WertriK
Profil *
hmmm
Leo
Profil
Myslite spis rozmery v pixelech nez rozliseni ne? Leo
WertriK
Profil *
jaký je mezi tím rozdíl? rád se přiučím
Leo
Profil
Rozmery jsou sirka a vyska v pixelech (napriklad), zatimco rozliseni je pocet pixelu na delkovou jednotku, napriklad dpi (pocet bodu na palec). Pro web je rozhodujici to prvni, to druhy vubec ne, Leo
weckho
Profil
No, myslím šířku a výšku v pixelech. Díky moc.
Leo
Profil
Neni za co. Ono vas nejspis zmatlo to, cemu se rika rozliseni monitoru (napr. 1024x768) i kdyz to zadne rozliseni neni, ale rozmery v pixelech, Leo
Kajman
Profil *
OT: proč by se pro obrazoku nedalo použít slovo rozližení? Prostě počet bodů na jednu obrazovku. Prostě rozměry a rozližení obrazovky je podle mě něco jiného.
Leo
Profil
"Prostě rozměry a rozližení obrazovky je podle mě něco jiného."

Mluvim o rozmerech v pixelech, tedy to, cemu se bezne rika rozliseni monitoru. Leo
Kajman
Profil *
Rozměry použité obrazovky v pixelech a rozlišení monitoru není to samé. Tohle např. píši na obrazovce, která má nastaveno rozlišení 800x600, ale rozměry obrazovky jsou 1024x768 (tím nemyslím, že umí víc, ale že opravdu nemám zobrazenou celou obrazovku najednou).

Teda tak to chápu já - tedy že rozlišení obrazovky je naprosto korektní výraz.
Leo
Profil
No dobre, na notebooku si taky muzu nastavit mensi rozliseni a zpusobi to jen to, ze je aktivni mensi oblast, ale porad jsou to rozmery te aktivni plochy v pixelech, nic vic, nic min, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0