Autor Zpráva
Honzaa
Profil *
Ahoj, jde mi o to, jestli jde nějak udělat to, že v pozadí mi pořád bude probíhat nějaká funkce obsahující podmínku a pokud bude podmínka splněna, tak se mi na určitém místě na stránce zobrazí dejme tomu obrázek, či flash animace (na tom nezáleží).

Příklad: Dejmetomu, že mám odkaz, na odkaz když kliknu, nechci aby někam odkazoval, ale aby přiřadil $stiknuto hodnotu TRUE. Stále běžící funkce v pozadí bude obsahovat podmínku, jestli je $stisknuto TRUE tak se načte v levém sloupci stránky flash, či obrázek. Jak na to? Díky
Filips
Profil
Budu hodně OT a ani neporadím, ale mohu vědět k čemu se to dá například využít?
Honzaa
Profil *
Myslel jsem si, že to využiju následovně - odkaz ve flashi, kliknu na něj (nechci, aby se mi znovunačetla stránka, protože tím se mi znovunačte i ten flash odkaz, ve kterém mám nějaké proměnné) a ta funkce na pozadí mi (když tedy je $stisknuto TRUE) mi zobrazí obrázek/flash animaci či další flash odkaz....
Bubák
Profil
Že by to byl Ajax?
Matty
Profil
Honzaa
Na tohle je PHP krátký. Použij spíše JavaScript nebo AJAX.
joe
Profil
Matty
JavaScript nebo AJAX?

AJAX je JavaScript.
Matty
Profil
joe
Nojono. Ale nemáš zcela pravdu. AJAX je JS a PHP.
Honzaa
Profil *
áha..s JS neumím. Umím sice trochu programovat, ale JS ne. Bude to moc složité? Nemáte nějakou radu, co mám hledat, nebo něco, od čeho bych začal...cennou radu? Díky
Jan Tvrdík
Profil
Matty
Taky nemáš pravdu, protože místo PHP to může být i jiný serverový jazyk :P
joe
Profil
Honzaa
Najdi si něco o AJAXU, tak těžké k pochopení to není.

Matty
Samozřejmě, že to není jen JavaScript. Jen jsem to myslel tak, že mezitím není žádný rozdíl ;-) A je třeba využít serverového jazyka, jak píše Jan Tvrdík.
K.
Profil *
Jan Tvrdík
Stejně jako to nemusí být Javascript, ale "cokoliv", co běží u klienta..... ale v praxi nejčastěji js.
Honzaa
Profil *
já v tom mám sice jasno (trochu)...ale stejně nevím co konkrétně mám hledat....bylo mi jasné od začátku, že to bude "cokoliv"....jenže teď jde o to, jestli se tu najde někdo, kdo mi trochu pomůže v tom hledání "cokoliv"...díky
DoubleThink
Profil *
Taky nemáš pravdu, protože místo PHP to může být i jiný serverový jazyk :P
Nebo žádný.

A je třeba využít serverového jazyka
Opravdu? Co když chci jen načíst statická data?

AJAX = asynchronní javascript a XML

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0