Autor Zpráva
Sat@n
Profil *
Ahoj,

mohl by někdo pomoci s funkcí CHMOD?

Používám

$folder1 = "soubory/";
chmod($folder1, 0777);


a hlásí mi to chybu: Warning: chmod() [function.chmod]: Operation not permitted in

Přitom když funkci chmod prohodím např. s funkcí mkdir(); a předtím adresář samozřejme odstraním, tak se mi bez problému vytvoří.

Nechápu to, poradí někdo??
jrm
Profil
Manuál:
---------
Popis
bool chmod ( string filename, int mode )

Pokusí se změnit mód souboru filename na mode.

Pozn.: mode se nepovažuje automaticky za oktalovou hodnotu, takže řetězce (jako "g+w") nebudou správně fungovat. Pokud si chcete zajistit očekávané chování, musíte na začátek mode přidat nulu (0):

chmod ("/somedir/somefile", 755); // desitkove cislo; zrejme nespravne
chmod ("/somedir/somefile", "u+rwx,go+rx"); // retezec; nespravny
chmod ("/somedir/somefile", 0755); // oktal; spravna hodnota modu


Při úspěchu vrací TRUE, jinak FALSE.

Poznámka: Tato funkce nefunguje na Windows systémech
TFSi
Profil
Safe mode?
Rew
Profil *
jrm
A dá se nějak zařídit abych mohl na Windows systémy nahrávat obrázky když tato funkce nefunguje?
Sat@n
Profil *
Ještě jedna poznámka, funkce mi funguje pro soubory, tam jí normálně používám, ale nefunguje pouze pro složky...

Děkuji za odpovědi ale moc jim nerozumím, může někdo odpovědět laicky když mi to funguje pro soubory, ale složky ne?
havs
Profil
funkce mi funguje pro soubory
Těžko funguje pod Windows, ona jen povolí něco pro Win. nepodstatného změnit v hlavičce souboru.
U složky neprojde ani to, protože složka je narozdíl od Linuxu systémovou záležitostí. Ve Windows se práva musí zařídit přes sdílení a to jde jen u síťových verzí, NT, XP pro... To PHP nejspíš nezvládne.

Budiž útěchou i varováním, že pokud není nadřazená složka nastavená jinak, je vytvářená složka automaticky přístupná pro zápis, čtení, přejmenování a pod.
Sat@n
Profil *
havs
Jak to řeší můj problém?
havs
Profil
Tak, že pod Windows je funkce chmod zbytečná, mělo by nahrávání souborů a vytváření složek fungovat bez ní (aspoň u mne to funguje - Apache->Win XP pro).
Sat@n
Profil *
havs
Řekl jsem někdy že mám Windows? Na serveru běží normálně linux...takže pro linux nevíte?
havs
Profil
A jó, omlouvám se, já si nevšiml, že jste dva - to bylo pro Rew, který se jen přiživil.
V Linuxu jsem pořád ještě začátečník a na hostingách, ani doma jsem neměl tenhle problém :(
Sat@n
Profil *
havs
Já taky ne, překvapuje mě že to nefunguje, je to klasická funkce, která když funguje pro soubory mela by jít také pro složky :/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0