Autor Zpráva
tomassss
Profil *
Určitě toto téma tady bylo několikrát, ale ať jsem zkoušel, co jsem zkoušel, tak mi to prostě nefunguje... :(

Chtěl bych spustit PHP soubor umístěný v home/mysite/cron.php - je to obyčejný php soubor. Poraďte mi pls, co mám udělat, aby mi to fungovalo.

Díky
ninja
Jak jej chces spustit? V predem dany cas, z prikazove radky, pres web, nebo jinak?
tomassss
Profil *
Jak jej chces spustit? V predem dany cas, z prikazove radky, pres web, nebo jinak?
Přes cron v předem určený čas...
Fantasta
http://www.webcron.org/
Matty
tomassss
Nebo použít CRON od poskytovatele hostingu (pokud má).
tomassss
Profil *
Nebo použít CRON od poskytovatele hostingu (pokud má).
To bych právě chtěl, ale vždycky mně to píše něco podobného :(

/bin/sh: /home/mysite/cron.php: No such file or directory
ninja
tomassss: evidentne mas spatne cesty k souboru.
tomassss
Profil *
To je mně právě divný - proč to píše No such file or directory, když zadaná cesta je určitě správná... :(
Mike8748
tomassss
bych rekl ze ta chyba bude zpusobena tim, ze sh nevi jak zpracovavat .php soubory, ne?

pokud mas az takovej pristup, tak ten php soubor musis poustet pomoci php-cli, nebo pres http protokol, treba pomoci wget URL
(a nebo ten php soubor musi na prvni radce obsahovat informaci o tom ze ho chces zpracovat php parserem, a musi tam byt cesta k nemu)
bukaj
tomassss
/home/mysite/cron.php
proč to píše No such file or directory, když zadaná cesta je určitě správná...

Nevím, ale ještě nikdy jsem neviděl, že by hosting vyhradil pro každého uživatele vlastní home adresář. Nesnažíš se serverovým crorem náhodou spouštět skript, který máš pouze na svém počítači?
tomass
Nevím, ale ještě nikdy jsem neviděl, že by hosting vyhradil pro každého uživatele vlastní home adresář

Tak to mělo být home/mysite/public_html/cron.php - tím jsem si už jistej :) Ale teď to píše, že byl přístup zamítnut. Tak jak tomu mám přidělit povolení, aby to cron otevřel??

Díky
bukaj
tomass
Tak jak tomu mám přidělit povolení, aby to cron otevřel??
Hledej chmod. Tady na fóru, Googlu, php manuálu...
tomass
Takže mám dát na začátek souboru toto ??

chmod("/home/mysite/public_html/cron.php", 0755);
Davex
1. skriptu cron.php nastav práva 0755
2. v cronu nastav volání skriptu:
/usr/bin/php -f /home/mysite/public_html/cron.php
tomass
Tak mně to tam píše, že tam mám dost chyb, ale už jsem je většinou opravil :) Teď zbývá už snad jenom jedna, ale to opravdu nevím, co je špatně - protože v prohlížeči to normálně funguje

/home/mysite/public_html/cron.php: line 110: syntax error near unexpected token `('
/home/mysite/public_html/cron.php: line 110: ` mysql_query("INSERT into m_datum (cas) values ('$date')");'

Díky
tomass
A na tom řádku mám jenom tohle
mysql_query("INSERT into m_datum (cas) values ('$date')");
tomass
A na tom řádku mám jenom
mysql_query("INSERT into m_datum (cas) values ('$date')");

Dííky
tomass
Tak už mně to funguje :)

Davex - díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0