Autor Zpráva
Jobík
Profil
Zdravím, poradil by mi prosím někdo jak udělat to:
<inpu type="text" name="otazka">
if($_otazka != 'pepa') { tady bude kód pro obarvení pozadí inputu na červenou barvu };


Dei o toto: Pokud otázka nebude zodpovězena zprávně tak se pozadí inputu změní na červenou barvu.
Jak na to prosím
Akacko
Profil
Jobík
<inpu type="text" name="otazka" class="<?php echo (($_POST['otazka'] != 'pepa') ? 'true' : 'false') ?>" />

a udelej si 2 stylu. pro dobry a spatny input
Jobík
Profil
Akacko

Neni jiné řešení než to co si mi napsal to mám a funguje mi to ale já bych to potřeboval mít vede

Prosímporaďte
Akacko
Profil
Jobík
Pomoci php nezmenis veci nad prave vykonavanym kodem bez znovunacteni.
Jobík
Profil
potřeboval bych docílit něčeho podbného jako je zde zaškrtni si Kontrala při řešenía zkus si někam napsat číslo které tam nepatří. oni to mají v JS ale já bych to potřeboval v php
Jobík
Profil
něco mě napadlo : nedalo by se říci :

<inpu type="text" name="otazka">
$link = "css.css";
if($_otazka != 'pepa') { tady pokud by byla podmínka splněna by se změnila hodnota $link na $link = "css2.css" };

nedalo by se to tak udělat že pokud by se podmínka nerovnala změnila by se hodnota proměnné??
Alphard
Profil
oni to mají v JS ale já bych to potřeboval v php
já bych toho potřeboval...
jak již psal Akacko, pomocí PHP nelze provést změny na již načtené stránce
Jobík
Profil
Alphard
Akacko
Tak použiji automatický refresh
Jobík
Profil
Takže v php se to nedá udělat jinak
Alphard
Profil
edit: reagoval jsem na smazanou otázku, jestli to mám smazat, napiš

Kdybys radši napsal, čeho chceš dosáhnout, neumím si to představit.
U nějakého hesla budeš těžko zobrazovat cokoliv
a jestli to má být nějaká hra, tak si hráčí snad nebudou zjišťovat odpovědí ve zdrojácích, nehledě na to, že to umí IMHO mizivá část lidí, zeptat se někoho na ulici, jestli umí javascript, bude to považovat za nadávku :-)
Jistým řešením by mohl být AJAX, odpověd by se poslala na zkontrolování serveru.
Akacko
Profil
Jobík
Tak použiji automatický refresh
Ceho tim chces dosahnout? Po refreshi promenne pozbyvaji platnosti az na nektere specialni.

Dalsim refreshem akorat neprijemne zpomalis aplikaci. Takze popremyslej zda podminka nejde vresit nad inputem, popr pouzij JS.
Jobík
Profil
Alphard
Vysvětlení - Jedná se o soutěž, ktero dělám pro kamaráda. budte tam hromada otázek a pokud na nějakou odpoví špatně tak pozadí inputu zčervená.

Javascriptem bych to byl udělal ale jak sem řekl nechci riskovat odhalení výsledku ze zdrojáku určitě existuje spůsob zakázání zobrazení JS už sem to někde viděl ale nevim kde
Jan Tvrdík
Profil
určitě existuje spůsob zakázání zobrazení JS
To asi dost těžko.
Alphard
Profil
určitě existuje spůsob zakázání zobrazení JS už sem to někde viděl ale nevim kde
chjo, už zase :-) taky nelze

jak jsem psal, je evidentní, že správnou možnost lze zjistit metodou pokus omyl, já bych to normálně vložil v javascriptu, jak již jsem psal, zjistí to málokdo, když to tvoříš kamarádovi ty, tak to asi ani on neumí, takových je většina

jestli to chceš za každou cenu, nasaď AJAX, vyplněný text se odešle serveru, porovná se a do prohlížeče se zpět pošle odpověď
Jobík
Profil
Jan Tvrdík
Ale určitě existuje spůsob jak to zakódovat a smotat to tak že to nikdo nepřečte zde je sudoku dělané JavaSriptem a neni tam vidět co se mám doplnit zaškrtni si kontrola při řešení a udělej chybu
bukaj
Profil
Jobík
a neni tam vidět co se mám doplnit zaškrtni si kontrola při řešení a udělej chybu
Ale ta kontrola akorát spočívá akorát v tom, že to hlídá, jaké hodnoty jsou vyplněnné ve sloupci, řádku a čtverci. A když do pole vyplníš číslo, které ve stejném sloupci, řádku a/nebo čtverci již je, oznámí ti to chybu. Ono to nemusí mít nikde uložené hodnoty.
Akacko
Profil
Jobík
JS muzes schovat maximalne do externiho souboru, ale kdo bude hledat ve zdrojaku se urcite poohledne i po externich souborech.
Jack Finger
Profil
Jobík
pokud chce kamarád soutěž, tak proč by si četl odpovědi, vždyť by to ztratilo smysl...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0