Autor Zpráva
avaster
Profil *
da sa nejako zoradit vysledky z mysql_query podla stlpca trebars "vzdialenost" avsak az po vybrati.. pre pochopenie uvediem priklad...

chcem vybrat z databazy uzemia ktore chcem zoradit podla vzdialenosti od mojho domovskeho uzemia..avsak hacik je v tom ze tu $vzdialenost mozem zistit az po danom vybrati z databazy.. t.j. nemozem pouzit ORDER BY..(aspon myslim ze nie)...

$query=mysql_query("select poloha_x,poloha_y,nazov from uzemia");

while($zobrazenie=mysql_fetch_array($query)) :
$vzdialenost=...pytagorova veta kde pouzijem polohu x a y mojho domovskeho uzemia a $zobrazenie['poloha_x'], $zobrazenie['poloha_y'] z databaze...
echo $zobrazenie['nazov'];
//a to $zobrazenie['nazov'] pomocou while potrebujem mat zoradene podla narastajucej $vzdialenosti....
...


da sa to nejako? budem vam velmi vdacny...
bukaj
Profil
avaster
Pokud je to jednoduché zjišťování vzdálenosti podle Pythagorovy věty v kartézské soustavě souřadné, myslím, že by to mělo jít udělat v dotazu:
$query = mysql_query("
    SELECT 
        nazov, 
        SQRT(POW(ABS($moje_x - poloha_x), 2) + 
            POW(ABS($moje_y - poloha_y), 2)) 
            AS vzdalenost 
    FROM uzemia 
    ORDER BY vzdalenost ASC");

Teď doufám, že jsem to napsal dobře :o), ale prostě to určitě půjde dát všechno do dotazu. A myslím, že to bude mít lepší výkon než řazení v PHP.
avaster
Profil *
jjeee diky si macher..vacsinu z tych funkcii ani nepoznam ale fakt diky :)..mas to u mna xD
Alphard
Profil
bukaj
jen kvůli zjednodušení, druhá mocnina je vždy kladná, ta absolutní hodnota není nutná
bukaj
Profil
Alphard
jen kvůli zjednodušení, druhá mocnina je vždy kladná, ta absolutní hodnota není nutná
Pravda, na to jsem vůbec nemyslel :o) Nemusí tam být.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0