Autor Zpráva
Gnd
Profil *
Zdravím,

dnes jsem se poprvé setkal, že jpg soubor z jistého fotoaparátu FinePix A500 vrací $foto_type; prázdnou hodnotu. Vůbec nevím co s tím, setkal se s tím někdo? Poraďte jak to případně řešit. Mám jednoduchý upload obrázků, kde testuji zda jde o jpg, ale když proměnná $foto_type nic nevrátí, je to problém. Když zadám jiné jpg, je vše OK.

Díky za rady
Gnd
Profil *
Ještě přikládám verze php

Apache 1.3.33
PHP 4.3.10

pokud by někdo chtěl poradit, zašlu problematické jpg...
Alphard
Profil
zkoušel jsi fci getimagesize()?
havs
Profil
Jestli se to testuje pomocí EXIF, tak to bych se divil, kdyby se nenašel výrobce, který má něco extra. Radši bych to testil z pole getimagesize(), tuším položka [2]. A taky se může vyskytnout foto se smazanými exif daty. Nech si vypsat celé pole: exif_read_data($fotka, 0, true) a uvidíš, kde je problém.

Jestli to testuješ z getimagesize(), tak to by vypadalo na nekorektní hlavičku souboru a to nevím co s tím. Snad nějak chytat koncovku názvu.
Gnd
Profil *
nezkoušel, právě zjišťuji, že proměnná $foto je u těchto problémových soubrů po odeslání z formuláře prázdná, proto nedostávám ani $foto_type. Vůbec nechápu proč? Když proženu to problémové jepg corelem nebo photoshopem a expotuji do nového jpg, upload proběhne vpořádku. Otestoval jsem sand stovky jpg i jiných souborů a vždy dostanu $foto_type, ale u těchto jpg prostě nic...

na tomle jednoduchém scriptíku to testuji


test.php

<?
if($odeslano=="true") {echo $foto_type;}
?>
<form method="post" action="test.php" enctype="multipart/form-data">
<input name="foto" size="40" type="file" accept="image/*,text/plain">
<input type="hidden" name="odeslano" value="true">
<input type="submit" value="Test typu souboru">
</form>
Jack Finger
Profil
Gnd
register_globals?

//edit: aha, když u jiných v pohodě, tak asi ne...
Radim24
Profil *
Tak mě napadlo, když nastane taková situace, jestli by nepomohl překonvertovat ten soubor v nějakém programu, např. ACDsee...
Gnd
Profil *
Tak mě napadlo, když nastane taková situace, jestli by nepomohl překonvertovat ten soubor v nějakém programu, např. ACDsee...

Jasně že jo, ale o to tu nejde. Upload souborů bude i pro běžné uživatele a ty těžko donutím něco konvertovat. Většina to taky neumí. Dnes to ještě otestuji na site, ale nepředpokládám, že to bude lepší než na lokále.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0