Autor Zpráva
Icka
Profil *
Lze vybrat dotazem předposlední řádek z položek v DBA, které jsou shodné nějakým klíčem?

Díky
Charlie
Profil
Teoreticky by to mohlo jít takhle:

SELECT * FROM tabulka WHERE klic='klic' LIMIT COUNT(klic_id) - 1, 1 GROUP BY klic
Leo
Profil
Otazka je, k cemu predposledni radek tahat, Leo
Charlie
Profil
Asi by ale bylo rychlejsi vybrat vse a pak to projet PHPkem. Zalezi na mnozstvi. Pokud toho neni vic nez 1000 radku, tak bych to udelal pres PHP.
Michalek
Profil
2 charlie: tak to myslim ze jsi na omylu, vybrani primo z databaze bude i pri dvou zaznamech rychlejsi
Charlie
Profil
Michalek, ja vim, ze PHPko je pomaly, taky jsem napsal ze by to bylo asi rychlejsi. To znamena, ze si nejsem jisty, ale vzhledem k tomu, ze ten SQL dotaz je docela slozity, usuzuji, ze by mohl trvat dele. Navic je docela pravdepodobne, ze to ani nebude fungovat.
23k
Profil
$celkove=mfa(mq("select MAX(id) from table));
$vyber_radek=mq("select * from table where id=($celkove[0]-1)");
Icka
Profil *
Udělal jsem to malinko jináč. Tak jsem ten dotaz řešil tak, že vyhledá vše dle klíče kde id je menší než aktuální (poslední) limit 1 order by id desc - takže opačně a limit 1. A jede to...
Takže dotaz celkem jednoduchej a myslím i rychlej... :-)))
Charlie
Profil
Icka, hele, to je chytry :o) My se tady moříme s takovejma složitostma a opět se prokazuje, že v jednoduchosti je krása.


23k, tvůj způsob by nemusel vždy fungovat, hledané id (o 1 menší než největší) nemuzí v databázi být.
LIMIT
Profil *
Co takhle sertidit podle id a použít LIMIT
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0