Autor Zpráva
capricorn
Profil
Zdravim, potreboval bych nacist z xml dokumentu znacky a vlozit je do pole, abych s nimi mohl dale pracovat. Existuje na to nejaka funkce nebo jak toho vlastne docilim?
Taps
Profil
capricorn
preg_match_all ?
Mike8748
Profil
capricorn
SimpleXML ?
capricorn
Profil
Taps

Te funkci prave vubec nerozumim.

Mike8748
Ale jak u te funkce vytahnu znacky, nejen data?
deter
Profil
nejsem si jistej, jestli to je ono, ale možná že getName() pomůže
capricorn
Profil
Ja jsem nasel xml_parse_into_­struct, ale zase nedokazu vytahnout data. Znacky bych mel, ale zase data ne.
deter
Profil
tak pak bude asi lepší si našprtat ten preg_match_all. Tak těžký to neni, když jsem to pochopil i já :)
Mike8748
Profil
capricorn
otazka na co ty znacky vubec potrebujes, jestli vubec

kazdopadne...
kdyby si se podival do manualu poradne, tak prijdes na to ze simplexml ti vytvori objekt kterej mimo jine implementuje ArrayIterator, takze k nactenemu xml muzes pristupovat jako k poli....
tedy ziskat hodnotu neni problem, pokud chces vedet jak se jmenujou jednotlivy elementy, tak by ti bohate stacilo array_keys() funkce

a nebo pokud pouzijes objektovej pristup k datum, tak vyse odkazovana funkce SimpleXMLElement->getName()
capricorn
Profil
deter

Me pri podivani do manualu z toho naskocila husi kuze, ale pokusim se to nasprtat. ;-)


Mike8748

Znacky potrebuji kvuli tomu, abych mohl podle techto znacek ukladat z xml dokumentu do databaze.

Funkce simplexml_load_file je me jasna, ale moc jsem nepochopil funkci SimpleXMLElement->getName(), protoze tam nejsou skoro zadne priklady.
Mike8748
Profil
no, bez konkretniho prikladu xml se tezko radi, ale pokud ma jednoduchou strukturu tak by to slo nejak tak
$xml=simplexml_load_file('soubor.xml');
foreach ($xml as $key=>$value) { echo "Element $key obsahuje $value\n"; }

nebo tak nejak
capricorn
Profil
Mike8748

Priklad xml dokumentu:

<FAKTURACE>
<FAKTURY>
<CISLO>Nejake cislo</CISLO>
<DATUM>Nejake DATUM</DATUM>
<CASTKA>Nejaka caska</CASTKA>
<MENA> Nejaka mena</MENA>
</FAKTURY>
</FAKTURACE>
Mike8748
Profil
no pokud je struktura xml souboru pevne dana (coz asi ano, kdyz jde o faktury) tak jmena sloupcu budou pokazde stejna tak se nemusi nacitat/zjistovat ne?
capricorn
Profil
Mike8748

Pevna struktura je jen pro zapis do databaze, struktura xml je vzdycky jina a proto potrebuji ty znacky, aby se mohlo podle ceho vsechno spravne sparovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0