Autor Zpráva
maarlin
Profil
Ahoj,
na hostingu, kde hostuji, je direktiva SAFE MODE nastavena na On, čímž na mé scripty působí mnoho restrikcí. Mimo jiné i restrikce pro způsoby použití fce mkdir();, která konkrétně při tomto nastavení serveru neumožňuje tvořit "vnořené" složky, tedy zjednodušeně řečeno:
mkdir ("prvni-adresar", 0777); // Funguje bez problémů
mkdir ("prvni-adresar/druhy-adresar", 0777); // Při tomto nastavení nefunguje a vypisuje chybu

Informace o tomto chování funkce při safe mode = on jsou ostatně popsány i v manuálu, čili o tom debatovat nechci.
Jde mi spíše o tom, jakým způsobem tuto restrikci obejít.
Mé jediné řešení spočívá v tom, že se script připojí k místnímu FTP serveru (k FTP serveru, kde se spouští script), na konkrétní místo se dostane pomocí ftp_chdir() a poté vytvoří bez potíží složku pomocí ftp_mkdir().
Tento způsob je zcela funkční, ovšem má jednu (podle mě podstatnou) nevýhodu -> Pokud z nějakých důvodů změním přistupovací údaje na FTP, nebo třeba z nějakého důvodu dočasně nepojede FTP jako služba samotné, tak mi nepojedou scripty.

Napadá někoho z vás lepší řešení?
peta
Profil
maarlin
nemam zkusenost, mne vse funguje, mozna placnu do vetru...
co treba pouzit chdir? cz.php.net/file

'Při tomto nastavení nefunguje a vypisuje chybu'
To jsme se dozvedeli mnoho. Co treba text chyby? :) Mas zaple error_reporting?

Idealni by bylo vytvorit php soubor a dat na nej odkazy (aby jsme vsichni mohli pracovat se stejnym kodem) soubor.txt soubor.php

Tez by to mohlo souviset s
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=79 003

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0