Autor Zpráva
matak
Profil
je možné, aby fungovali dvě instalace apache?
bukaj
Profil
matak
Myslím, že ano. Každá samozřejmě bude muset naslouchat na jiném portu.
matak
Profil
s tím jiným portem to je mi jasné, ale jak na to nějak se mi nedaří spustit dvě služby apache, podobně to bude i s mysql, tedy nepotřeboval bych ani mysql, něco jednoduššího by nebylo? co nejmenší nároky na hardware, paměť atd, pujde tam o spravovani dat v ramci max desítek mega, maximálně 50mb odhadem, nevím jak je na tom sqllite, jaky je rozdil s mysql?
xxyy
Profil *
Já jsem si nainstaloval Xampp a Vertrigo Serv, takže 2x Apache a 2x MySQL, ale je možné pouze spuštění jednoho z nich, oboje mi nejdou..
bukaj
Profil
matak
s tím jiným portem to je mi jasné, ale jak na to nějak se mi nedaří spustit dvě služby apache
Nevím, jak na Windows, ale na Linuxu Apache ke zjištění toho, jestli běží používá tzv. PID soubor. Je to úplně normální textový soubor, který obsahuje číslo procesu Apache (PID). Pokud chceš spustit více instancí serveru, musíš mu říct, aby se po PID souboru dícal jinde. Taky mu musíš poskytnout jiný adresášř s konfigurací (kde bude nastaveno, aby poslouchal na jiném portu).

Docela by mě zajímalo, proč potřebuješ spouštět 2 Apache najednou? S takovou potřebou jsem se ještě nikdy nesetkal :o)

podobně to bude i s mysql
Ty potřebuješ spouštět i dvě instance MySQL?

nevím jak je na tom sqllite, jaky je rozdil s mysql?
Hlavní rozdíl je v tom, že MySQL pracuje na architektuře klient-server, zatímco SQLite je jenom malá knihovna, napsaná v Céčku myslím, která dokáže spravovat databázové soubory.

xxyy
Já jsem si nainstaloval Xampp a Vertrigo Serv, takže 2x Apache a 2x MySQL, ale je možné pouze spuštění jednoho z nich, oboje mi nejdou..
Asi se snaží používat stejný PID soubor ;o)
matak
Profil
jde mi o to, aby sel nainstalovat na jakýkoli počítač bez kolize s tím co už tam běží, co nejjednodušší instalace, prostě oddělený webový server, pro komunikaci s venkem, dvě instalace, proto, že nemohu zasahovat do té co už třeba na tom počítači běží, a hlavně tato instalace by měla být celkem specifická, umět jen pár věcí a hlavně maximálně bezepčná

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0