Autor Zpráva
Volt
Profil *
Zdravim. Mam spis zkusenosti s programovanim aplikaci v Jave, a proto mam asi trosku banalni dotaz. Potrebuju zavolat funkci (deklarovanou) kliknutim na odkaz. Konkretne jde o odkaz "logout". Ale nevim jak mam nastavit, aby se pri kliknuti zavolala funkce logout();. Predem diky za rady.
king26
Profil
<a href="index.php?action=logout">logout</a>


a na zacatek stranky das
<?php
if($_GET['action']=="logout") { logout(); }
Volt
Profil *
<a href="index.php?action=logout">logout</a>


a na zacatek stranky das
<?php
if($_GET['action']=="logout") { logout(); }


To me napadlo, takhle otviram obsah do stranky. Jen jsem doufal ze narazim na nejaky "cistsi" kod.
Ale presto dekuju.
Joker
Profil
Volt
něco jako <a href="php:logout()">odkaz</a>? Kdyby to tak fungovalo, prakticky kdokoliv by znal názvy PHP funkcí, mohl by chytře vytvořeným odkazem zavolat libovolnou z nich, což by asi nebylo zrovna bezpečné.
Volt
Profil *
něco jako <a href="php:logout()">odkaz</a>? Kdyby to tak fungovalo, prakticky kdokoliv by znal názvy PHP funkcí, mohl by chytře vytvořeným odkazem zavolat libovolnou z nich, což by asi nebylo zrovna bezpečné.
Takhle jsem to nemyslel, ale myslel jsem ze me nekdo poradi techniku jak zpracovat udalost na strane klienta aby slo zavolat php funkci.
Jelikoz delam aplikace v jave, tak me takove veci prijdou zvlastni, ze neni jak je jednoduse vyresit.
nightfish
Profil
Volt
pravděpodobně hledáš AJAX
Radim Hejhal
Profil
Volt
Když uživatel kouká na stránku, tak už PHP script který jí vygeneroval skončil, proto není možné volat jenom funkci, ale musí se zase spustit celý script (ten ale nemusí celý proběhnout). AJAX ti pomůže eliminovat znovunačítání stránky u uživatele, ale stejně jím budeš volat celé PHP scripty, které buď budou tvořeny jenom tou konkrétní funkcí, nebo prostě podle požadavku nechají proběhnout jenom některou ze svých částí.
Volt
Profil *
ůže eliminovat znovunačítání stránky u uživatele, ale stejně jím budeš volat celé PHP scripty, které buď budou tvořeny jenom tou konkrétní funkcí, nebo prostě podle požadavku nechají proběhnout jenom některou ze svých částí.
Tak AJAX je resenim. Mockrat diky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0