Autor Zpráva
aDAm
Profil
Zdravim,
řeším teď problém zda se dá pomocí PHP naimportovat soubor XLS do databáze, Zatím jsem prokousal import pomocí CSV ale XLS zatím bez výsledku. Je to možné realizovat?
matak
Profil
jedině převod na csv, což je dostačující ne?
aDAm
Profil
no právě je potřeba xls, s csv by problém nebyl ale to zase obnáší export xls do csv.
matak
Profil
tak pak třeba odbc a cist z xls, ale to pokud vím nepojede na linuxu, kazdopadne do mysql xls dostat nelze, tak verim ze ten prevod zas neni takovy problem
aDAm
Profil
pro mě převod na csv problém neni ale pro neznalé uživatele to může být problém.

servery tuším běží na linuxu, takže tady asi cesta nepovede jak udělat import co?
matak
Profil
apache může běžet i na windows, ale běžný hosting, vlastně každý hosting používá jen linux na apache, převod na csv je přece jen uložit soubor jako, udělej obrázkový nebo video manuál a zvládnou to, jednoduchá cesta neexistuje v tomhle případě, vždy by to bylo nějaké krkolomné a polovičaté řešení, další možnost je ukládat v excelu do xml, ale jeho parsování bych teda dělat nechtěl a navíc je to ten samý problém jako s uložením csv
beginer
Profil *
skus http://sourceforge.net/projects/phpexcelreader
aDAm
Profil
beginer
parada to je to co jsem hledal ;) dik
matak
Profil
nevím jestli je to taková paráda, kdysi jsem si s něčím podobným hrál, napiš až vyzkoušíš jaké jsou zkušenosti a nedostatky
aDAm
Profil
tak zatim jsem zkusil upravit příklad a přepsat tabulku podle toho jak ji budu potřebovat a zatím to funguje. ještě uvidím jak bude fungovat čeština.
kubees
Profil *
Ahoj,
prave jsem se pokusil pouzivat tuto stejnou tridu a funguje vyborne, dokud se jedna o data napsana primo v bunce. Ovsem jakmile chci cist data urcena nejakym vzorcem (kopie jine bunky), tak zacne vracet false a nic jineho z ni nedostanu. :-( Zna nekdo reseni?
fuckin
Profil *
to uz chces moc ne? Si myslis ze ti to vyhodi nejaky vysledek dlouheho vzorce kde treba jeste chybi parametry?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0