Autor Zpráva
vandy
Profil *
Ahoj všichni potřeboval bych jednu důležitou věc... a sice vypnut direktivu register_globals. Bohužel nemám přístup na server ke konfiguračnímu souboru a tak prosím o nějakou funkci, která bude fungovat. Nyní mám register_globals na on a to přenáší a proto jsou dostupné i obyč. proměnné jako $neco a proměnné $_POST['neco'] me nefunguje. Prosím pošlete kdyztak také link jak spravne prenaset pomoci $_POST a jak spravne inicializovat promenne .. diky moc
Hugo
Profil
$_POST, $_GET atd musí fungovat i se zaplými register_globals. Vypnout jdou pomocí .htaccess (pokud to máš povolené).

php_flag register_globals off
vandy
Profil *
Právě, že nemám povolené nic ... :( A když budu používat $_POST['neco'] tak se muzu spolehnout, ze pokud bude nahodou register globals off ze mi to půjde ?
BetaCam
Profil
vandy
A když budu používat $_POST['neco'] tak se muzu spolehnout, ze pokud bude nahodou register globals off ze mi to půjde ?

Ano pokud budeš používat pole $_POST tak máš jistotu že i když by se najednou directiva vypnula zůstane script stále funkční.
vandy
Profil *
BetaCam : dekuju moc ... takze vlastne nemusim osetrovat register globals nejakou funkci ne ? staci proste psat promenne v tomto tvaru .. ?
BetaCam
Profil
vandy

Přesně tak. Při používání $_POST atd. nezáleží na nastavení directivy register_globals. Ať už je její nastavení On či Off scripty budou fungovat.
vandy
Profil *
Takže např. mám-li v $_SESSION['info'] uložen sloupec info z databáze podle ID aktuálně přihlášeného uživatele. Obsah tohoto sloupce zobrazím v <textarea class='edit' name='info' rows='6' cols='104'><?php echo $_SESSION['info']; ?></textarea> a ted chci aby ten uživatel si napsal nové info tak prostě jen přiřadím $info = $_POST['info']; a tuto hodnotu pak jako novou uložím do databáze ?
BetaCam
Profil
vandy

Třeba.
vandy
Profil *
betacam : vyzkouším thanks
vandy
Profil *
jenže mě právě $_POST nefunguje ... když napíšu např. $neco tak je to v pohode ... ale kdyz napisu $_POST['neco'] , tak to nejde ( Kde muze byt chyba ?
Hugo
Profil
vandy

A posíláš to přes POST? Zkus se k tomu dostat přes pole $_REQUEST.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0