Autor Zpráva
dance
Profil *
Ahoj mam hodne lamerskej dotaz:

 
$i = 2;
    do {

      $name = "$name"."$i";
      $naz_zjisti = @mysql_result(mysql_query("SELECT id FROM neco WHERE neco2='$name'"),0);
      $i++;
    } while ($naz_zjisti);
    echo $name; //misto tohoto to ma udelat vlozeni do DB ale ted jsem to smazal  


jde o to ze ja potrebuju ze kdyb vlozim do DB do sloupce neco2 slovo treba karel a pak tam chcu vlozit druhyho karla tak timhle jsem chtel docilit ze se pojmenuje karel2 a pak pri pripadnym tretim vlozeni to bude karel3 jenze to mne neudela 3 ale pak mne naskakujou cisla za sebe v prvni pripade to bude normal karel 2 a pak karel23 pri dalsich karel 234 atd.. a ja chci jen karel2 nebo 3 nebo 4 atd...
nightfish
Profil
$name = "$name"."$i";
smaž

SELECT id FROM neco WHERE neco2='$name'
nahraď za
SELECT id FROM neco WHERE neco2='$name$i'

echo $name;
nahraď za
echo $name.$i;

P.S. říká se "cyklus"
dance
Profil *
tak to nefunguje porad to prideluje jen cislo 3
Zivan
Profil *
Predpokladam, ze uz pred tou ukazkou kodu testujes, jestli je v databazi to jmeno a tou ukazkou jen resis dalsi vyskyty. Pro zjednoduseni beru jmeno karel.

Jestli tam nemas Karel2, tak to stejne jeste zvysi i o 1 a pak skonci. Proto ti to dava 3. Nebo to dela i kdyz mas v databazi Karel2 i Karel3? Pozor taky na velikost pismen.

A kdyz tam budes mit milion Karlu, tak budes delat pri kazdem dalsim vlozeni milion dotazu do databaze. Za to by te zkousejici ve skole nakopal do ... a poslal domu :)

Co to udelat takhle: brat z databaze vsechny jmena zacinajici na karel, seradit je sestupne (od nejvetsiho) a pak staci jen prvni polozka. A to vse se da udelat jednim selectem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0