Autor Zpráva
Karlík
Profil *
Zdravím

Mám stránky na které chci vložit externí PHP kód. Jsem si vědom bezpečnostních důvodů a proč to poskytovatelé hostingu omezují. Externí kód se ale vyskytuje na mém druhém webu.

Existuje způsob jak obejít nastavení serverů a externí PHP inludovat?
roberta
Profil
prečo si ho rovno neskopíruješ z toho druhého webu?
Nox
Profil
roberta
Aby ho nemusel měnit pokaždé dvakrát?
$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "http://www ...");
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 0);
curl_exec($ch);
curl_close($ch);
Mike8748
Profil
Karlík
to ale neni omezeni ze strany provozovatelu hostingu, to "omezeni" je vlastnost serveru, s tim NIC neudelas
jedina moznost je ten php kod neukadat jako php soubor, ale treba .inc a ten si pak vlozit

pokud mas na servery vypnuty url wrappery, muzes si je skusit zapnout pres .htaccess nebo pozadat na podpore, at ti to zapnou
Nox
Profil
Mike8748
Jak jsi došel na to že to musí být omezení serveru? Na hostingu klidně může být prostě
zakázaný includování zvenčí, mám to tak taky a mnou napsaný skript to řeší
ninja
Profil
Nox: a jak presne server pozna ze se jedna o pokus includu a ne o normalni zobrazeni stranky/souboru? Nijak. Tudiz jde pouze o toho jestli se dany PHP skript zpracuje a server vrati vystup, nebo zdrojovy soubor.

V PHP pro zobrazeni zdrojoveho kodu se pouziva pripona ".phps".
karlikm
Profil *
Nox: kód funguje výborně, díky šel jsem na to zbytečně složitě.

Šlo by ještě nějak zjistit odkud PHP volám (tedy z jakého URL)? V proměnné $_SERVER['SERVER_NAME'] je uložen web na kterém php skript fyzicky leží, nikoli místo ze kterého ho volám.
Mike8748
Profil
Nox
z titulku vlakna sem pochopil ze chce vzdalene includovat PHP kod a vystup/vysledek nejakeho skriptu
a snad se shodneme,ze pokud vzdalenej server vi co to je php kod, tak mu zdroj neposle, ale jenom vysledek


karlikm
$_SERVER['REMOTE_ADDR'], dostanes ip hostingu z kteryho to volas, presnejsi udaj bohuzel takhle nedostanes (nevim odkud)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0