Autor Zpráva
maarlin
Profil
Zdravím,
mám několik desítek CSV souborů, konkrétně CSV "comma-separated", tedy hodnoty jsou oddělené čárkou (ne středníkem). Tyto CSV soubory mají dva sloupce.
Každý soubor má přibližně takovouto strukturu:
"hodnota prvního sloupce 1","hodnota druhého sloupce 1"
"hodnota prvního sloupce 2","hodnota druhého sloupce 2"
"hodnota prvního sloupce 3","hodnota druhého sloupce 3"

Pokud tento soubor chci otevřít v Excelu, otevře mi to jako jeden souvislý sloupec hodnot a v každé buňce jsou zároveň dvě hodnoty oddělené čárkou.
Pokud to CSVčko projedu funkcí Find & Replace, nahradím čárky za středníky a konečně otevřu v Excelu jako dva sloupce hodnot, nastane potíž s kódováním, jelikož Excel nezvládá utf-8. Existující CSVčko tedy přeuložím do windows-1250.
Konečně tedy otevřu v Excelu jako dva sloupce hodnot se správným kódováním. Pokud tedy po nějakých úpravách chci CSVčko v Excelu znova uložit, tak mi Excel nabídne několik CSV formátů: CSV oddělené středníkem, CSV pro Macintosh a CSV pro MS-DOS.
Jediný z těchto formátů - CSV oddělené středníkem uloží opět zpátky soubor se správným kódováním. Bohužel už ale zapomíná na uzavírání hodnot uvozovkami.
Výsledný CSVčkový soubor s úpravami provedenými v Excelu tedy vypadá takto:
hodnota prvního sloupce 1;hodnota druhého sloupce 1
hodnota prvního sloupce 2;hodnota druhého sloupce 2
hodnota prvního sloupce 3;hodnota druhého sloupce 3

Abych se dostal k vyhovujícímu výsledku, musím tedy opět projet tento soubor fcí Find & Replace a nahradit v první řadě středníky za čárky a v druhé řadě na začátek a konec každé hodnoty přidat uvozovky.

Opravdu je nutný takovýto složitý postup k takové "prkotině"? :)
Neexistuje nějaký jednodušší způsob, jak upravovat "comma-separated CSV" v Excelu a zase v něm ukládat?
Bubák
Profil
http://office.microsoft.com/cs-cz/excel/HP100997251029.aspx?pid=CH1006 %2048471029#Change%20the%20delimiter%20that%20is%20used%20in%20a%20tex t%20file
maarlin
Profil
Bubák: Super, díky moc.
Jinak pro ostatní, kteří by někdy řešili tento problém, doporučuji použít "Průvodce importem textu", dokonce bez potíží zvládá i UTFko a vše tam jde dobře nastavit.
http://office.microsoft.com/cs-cz/excel/HP101022441029.aspx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0