Autor Zpráva
Newb
Profil *
Zdravim,
při tvorbě nové webové stránky jsem opět narazil na dilema, jak includovat měnící se obsahovou část do stejné kostry stránky. Na webu http://php.vrana.cz/vzajemne-propojeni-souboru.php#d-430 jsem narazil na velmi zajímavé objektové řešení. Zajímalo by mě, co mu říkáte, jestli má budoucnost a jestli se ním mám zabývat a dál ho rozvíjet, nebo zůstat u klasického include
Jobík
Profil
Tohle by ti mohlo pomoci
bukaj
Profil
Newb
Zajímalo by mě, co mu říkáte, jestli má budoucnost a jestli se ním mám zabývat a dál ho rozvíjet, nebo zůstat u klasického include
Podívej se, z jakého je to roku. Jak se říká, myslím, že jsme se za tu dobu tzv. „pohli dál“ :o) Toto řešení se mi zdá naprosto zbytečné, protože podle mě nic nepřináší, akorát zbytečně zatahuje do věci objekty, hlavně proto, že jsou v módě. U „menších“ věcí bych se tím moc nezabýval a prostě tam „prdnul“ to include.

Něco jiného jsou „větší“ věci, u nichž je potenciál, že by v budoucnu mohli by přibývat uživatelé, musely by se měnit, či přidávat, nové funkce, byly by různé (velké) změny designu apod. V tom případě si ale zase myslím, že takového řešení je tak trochu moc low-level a nějaká ta vyšší úroveň abstrakce nad vším možným je potřeba – kvůli případným změnám. A proto bych se v těchto případech vydal cestou použití nějakého „MVC“ frameworku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0