Autor Zpráva
Hans222
Profil *
Keď som tak študoval rôzne pravidlá a obmedzenia slovenských a českých webhostingových spoločností, zistil som že sú pomerne dosť náročný na prácu s databázou. Ako napr. počet SQL dotazov za hodinu atď.
Chcem sa spýtať či by pomohlo, resp. malo nejaký význam pripraviť si určité dáta z tabuliek ktoré sa tak často neobnovujú (napr. raz za deň) vyexportovať do súboru a potom k nim pristupovať cez funkciu include().
Čiže raz za deň si vypíšem napr. zoznam užívateľov do *.inc súboru ktorý potom pri každej návšteve webu bude includovaný namiesto toho aby bol vždy prevzatý pomocou SQL dotazu. Pretože teraz používam priemerne na zobrazenie jednej stránky cca 10-krát SQL SELECT a 1-krát SQL INSERT. Nespomalý sa tým čas generovania stránky?
Možno je to dosť špecifická otázka ale dúfam, že sa nájde niekto kto mi aspoň trochu poradí.
ďakujem
ninja
Profil
Lepsi reseni pouzit nejakou formu cache.

A ktere hostingove spolecnosti maji "prisne" limity na pocet dotazu do databaze?
Hans222
Profil *
Už si nepamätám na presný názov toho hostingu ale viem že potom BANovali weby, ktoré mali veľa SQL dotazov a zaťažovali server, skúsim ho ešte vygooglit.
Inak forma cache je aj to čo som ja popisoval, inak si to predstaviť neviem jedine uložiť do ďalšej SQL tabulky ale nie som si istý či by to riešilo problém s veľkou záťažou na SQL server.
Kcko
Profil
* kesovani HTML vystupu
* kesovani SQL dotazu
mark
Profil
Podľa mňa to závisí od veľkosti tabuliek a množstva údajov v nich. Ak máš v databáze údaje uložené v menších tabuľkách, zrýchli to server..............
ShiraNai7
Profil
už jsem odpověděl tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=80189&foru m=1&page=-1

nechápu, proč to posíláš 2x

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0