Autor Zpráva
Ronny
Profil *
Dělám si naketu a řeším jak provést uložení dat do sloupce pro odpovědi. Odpovědí může být libovolný počet a nevím jak to udělat, aby se data uložili vždy do toho sloupce... zkoušel jsem nějaký cyklus, ale nedostal jsem se k výsledku...

Vždy mi zůstane sloupec pro odpovedi stejny...

Anketní otázka: <input type="text" name="otazka"><br><br>
  Odpověď č.1: <input type="text" name="odpovedi[]"><br>
  Odpověď č.2: <input type="text" name="odpovedi[]"><br>
  Odpověď č.3: <input type="text" name="odpovedi[]"><br>
  Odpověď č.4: <input type="text" name="odpovedi[]"><br>
  Odpověď č.5: <input type="text" name="odpovedi[]"><br>


a zpracovani formulare
$datum = date("Y-m-d");
        $zapis_otazka = mysql_query("INSERT INTO anketa_otazka (id, otazka, datum_vytvoreni) VALUES ('0','".$_POST['otazka']."','$datum')");
        $posledni_id = mysql_insert_id();
        
            
          $zapis_odpovedi = mysql_query("INSERT INTO anketa_odpovedi (id, odpovedi, zarazeni) VALUES ('0','".$_POST['odpovedi']."','$posledni_id')");


Jak tento problem resite vy?
DJ Miky
Profil
Udělej to pomocí implode, třeba:
implode(',',$_POST['odpovedi'])
To ti spojí všechny odpovědi čárkou, např.
odpověď1,odpověď2,odpověď3
Když je chceš zase rozložit do pole, tak opačně funguje explode.

EDIT: I když teď nevím, jestli jsi to tak myslel. Chceš všechny odpovědi do jednoho řádku v anketa_odpovedi, nebo každou odpověď do dalšího řádku?
Harwen
Profil
Edit: Nesmysl, odvolávám
Ronny
Profil *
DJ Miky
me je to celkem jedno, potrebuju je ulozit do DB a pak si je z tama vytahnout a vypsat...

puvodne jsem to chtel udelat takto:
ulozim si kazdou odpoved na samostatny radek a priradit jim nejake oznaceni, podle ktereho poznam, ktere odpovedi patri ke ktere ankete.. to je tam ten sloupec ZARAZENI... ale nevim prave ktery postup bude lepsi pro chod ankety a take rychlejsi...
Alphard
Profil
foreach ($_POST['odpovedi'] as $odpoved)
$zapis_odpovedi = mysql_query("INSERT INTO anketa_odpovedi (id, odpovedi, zarazeni) VALUES ('0','".$odpoved."','$posledni_id')");


co tohle? předpokládám, že jde o administrátorské vkládání ankety, tady bych si s optimalizací nedělal těžkou hlavu, bude se to používat minimálně
Ronny
Profil *
Alphard
omlouvam se ze pisi az ted, ale byl jsem v zahranici...

Dekuji za pomoc skript jede, ale nemohl bys mi prosimte vysvetlit jak to funguje? moc tomu zrovna nerozumim...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0