Autor Zpráva
Roman23
Profil *
Zdravím všechny
při programování jedné z mých aplikací jsem narazil na problém. Mám server, kde běží APACHE s PHP. Běžná práce v PHP probíhá tak, že si podle objektového vzoru tvořím třídy a s těmi pracuji.
class test
  {
    public function Testik()
     {
        echo "ahoj";
     }
  }
$obj = new test();
$obj->test();

Pokud bych však chtěl uvedenou třídu "test" zpřístupnit všem uživatelům na serveru tak to nejde. Každý z nich si by si jí musel znovu deklarovat a uložit. Ale.. Nebylo by možné vytvořit objekt takovým způsobem, aby k němu mohli přistupovat všichni uživatelé serveru rovnou, takto: ?
$obj = new test();
$obj->test();

Jednalo by se o rozšíření PHP, třída by tvořila jakousi knihovnu a po zabudování přímo do jádra PHP by ji mohli všichni inicializovat a používat, třeba stejně jako to funguje u rozšíření "mysli". Tam se třída také rovnou volá a její deklarace je uložena v php.
$mysqli = new mysqli("localhost", "my_user", "my_password", "world");
$mysqli->query("CREATE TABLE Language SELECT * from CountryLanguage");
$mysqli->query("ALTER TABLE Language ADD Status int default 0");

Nevěděl by někdo náhodou jak by se dala vlastní třída do PHP jednoduše přidat??
bukaj
Profil
Roman23
Určitě by mělo jít přidat třídu přímo do jádra (i když by se to nejspíš muselo celé přepsat do C), překompilovat PHP a nahodit na Apache nově zkompilovanou verzi. Ale proč? Podle mě by bylo mnohem jednodušší uložit soubor s třídou do nějaké sdílené složky na hostingu a přidat ji do include_path. Pokud někdo potřebuje třídu využívat, použije nějaký konstrukt na vložení souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0