Autor Zpráva
vincent
Profil *
Jak nad tím v poslení době uvažuji nachápu význam některých nastavení chybových souborů v .htaccessu
i co jsem hledal na zdejší diskuzi je toho hodně co si lidi nastavují vlastní chybové stránky k různým exotickým http status kódům
dá se jich nastavit přes 40 přesto neznám situaci, ve které by se vyvolala nějaký chybová stránka jiná než klasické 404 a 403
nebo víte o něčem?
Jak třeba dostáhnu toho aby se vyvolal ErrorDocument 402 /e402.html (402 je vtipný status 'požadována platba') ?
Věděl bych jen o možnosti ručně přes php vnutit na stránce e402.html php hlavičku 402 ale automaticky fakt netuším podle mě to ani nejde.
Mike8748
Profil
mozna jeste 401 kvuli autorizaci (zalezi co na tom webu mas)
Nox
Profil
Já zrovna plánoval si udělat řadu chybovejch:)

Třeba 500 pokud bude chybka v htaccess:) člověk si nemůže být ničím jistej

A pak jedna z nich pokud je server zatížný, což je stránka, která se zde na diskuzi hojně využívá,
ale nevim přesně která to je, jestli 504 nebo 408 či jak...

400 možná v nějakých aplikacích?

Záleží taky co je to za stránky
vincent
Profil *
Máš pravdu s tou 401 tu se mi taky podařilo vyvolat, pokud je autorizace zapsaná v .htaccessu
jinak chybová stránka chyby 500 (chyba serveru) právě když je nějaká chyba v htaccess se nenačte z důvodu chyby serveru
při výpadku mysql serveru používám 503 služba nedostupná ale musím jí zavolat hlavičkou na začátku php souboru a vypsat k ní nějaký text, sama se nevyvolá
chybu 400 přiznám se jsem nikdy neviděl
DoubleThink
Profil *
Májí smysl ErrorDocument v htaccessu jiné než 404 a 403 ?
Myslím, že kromě té 401 (pokud používáš autentizaci) ne.

400 přiznám se jsem nikdy neviděl
400 vrací většinou různé vzdálené serverové nástroje (sms brány například) - většinou bez obsahu nebo chybové stránky.
Aesir
Profil
Osobně si myslím, že má smysl i 500. PHP je většinou jako modul Apache, tedy součástí serveru - veškeré chyby, které nedovolují pokračovat v rozumné práci s aplikací tedy posílám s kódem 500. I kdyby už jen proto, aby nebyly od vyhledávaču zaindexované chybové stránky ;)
vincent
Profil *
Začíná se nám to tu nějak zvrhávat
Jasně ono já v žádném případě neříkám že nemá slysl vytvářet chyby jako je 500 při nějakém výpadku serveru třeba i další jako 414 pokud je url příliš dlouhé...
ale říkám ře námá smysl mít v htaccessu definované jiné chyby než
ErrorDocument 401 /e401.html
ErrorDocument 403 /e403.html
ErrorDocument 404 /e404.html
protože k nim nemůže dojít (pokud někdo neznáte nějakou situaci)
ostatní chyby se moho vytbořit ručně odeslním hlavičky, což je určitě rozumné

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0