Autor Zpráva
KKING
Profil
Dobry den
v manualu k PHP nemohu najit jak definovat vystupni typ funkce v PHP, vestavne funkce tento typ maji. Je možné jej definovat i u vlastních funkcí? Např Eclipse mi u vestavných funkcí hlásí typ u mých, pokud nepouziji return tak void pokud jej pouziji tak unknown. Pokud bych mohl definovat ze ve vystupu bude napr dany objekt hodne by mi to ulehcilo praci.
Alphard
Profil
v manualu k PHP nemohu najit jak definovat vystupni typ funkce v PHP
také jsem to nikde neviděl, ani v jiných materiálech a prošel jsem jich IMHO docela dost

co já vím, tak PHP se s nastavováním typů moc neštve, není to C++, Java a nevím co ještě, aby bylo nutné při definici funkce nutné toto určovat
co dáte za return, to se vám vrátí

Eclipse mi u vestavných funkcí hlásí typ
to je jen dokumentace, ne? jednou vytvořená funkce je předem daná a lze ji zdokumentovat
také můžete napsat function absolutni_hodnota($x) { return abs($x); }a okomentovat ji, že vrátí číslo

pokud by vám šlo o zajištění, že nic jiného nelze vrátit, lze použít např. return (int) $y;
bukaj
Profil
KKING
PHP jako jazyk neumožňuje deklarovat návratový typ fce. „Deklarovat“ se dá v tzv. „doc“ komentářích. (Ty samozřejmě nejsou pro PHP směrodatné, takže povolí navrácení i jiného typu.) Ale Eclipse by myslím mělo umět tyto komentáře zpracovávat, a tak poskytovat informace v nich obsažené (nejsem si tím ale jistý, s Eclipse nepracuji). Viz phpdoc.
joe
Profil
KKING
Eclipse to určitě čte z phpdoc, jako třeba NetBeans z javadoc. Nevím proč to chceš deklarovat předem, zdá se mi daleko lepší, vrátit jakýkoli typ proměnné, teď ani nevim, jak bych to třeba v Javě dělal, když bych potřeboval vrátit jakýkoli typ proměnné a jestli to vůbec jde, to je to co mi na ní dost vadí a jsem rád, že u PHP to možný je ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0