Autor Zpráva
had
Profil *
ahoj. měl bych jeden trošku netradiční dotaz a nevím kam ho přesně zařadit, nejspíš sem.
při běhu mého scriptu se mi kazí na výstupu čeština. udělá třeba tohle:

l�b� tvoje jm�no

nevím čím to je, předtím mi to nikdy nedělalo...kódování databáze a stránky mám utf-8 (internal encoding, set charset), porovnání v databázi je všechno na utf8_czech_ci, soubory mám uložené v utf-8, meta je taky utf-8. když napíšu echo "něco"; tak to zobrazí správně, ale když použiju funkci, která funguje správně (aspoň si myslím), tak mi to pak vyhodí takovýhle paskvil.

nevíte někdo prosím, co to je a jak se toho zbavit? díky za radu, už s tím nemám nervy...
nightfish
Profil
had
pokud se ten text načítá z databáze, bude problém mezi php a databází a nebo přímo v databázi (mysql si myslí, že je text v jiném kódování, než ve skutečnosti je - zkus si ta data zobrazit v phpMyAdminu)
pokud je ten text napevno uložený ve skriptu, tak se dá předpokládat, že celý skript má špatné kódování - pomůže uložit v UTF-8 (např. v PSPadu)
srigi
Profil
Tieto otazniky sa objavuju, vtedy, ked do UTF-8 databazy nahadzem zaznamy cez PHPMyAdmina. Riesenim je ich tam nahodit zo samotnej aplikacie (napr. pomocou FCK alebo TinyMCE editora).
aa
Profil *
reesdf[pre][/pre]
aa
Profil *
asfdgfb
had
Profil *
hm, tohle ale nepracuje s databazi...teda pracuje, ale tohle se stane ikdyz to odpojim od databaze, pred tim, nez co do ni zapisuju... fakt nevim, soubory mam ulozene v utf-8...to byla prvni vec, ktreou sem kontroloval...
had
Profil *
už jsem na to přišel. záhadným způsobem mi češtinu kazila funkce strtolower(), o které jsem si myslel, že udělá malá písmena...nakonec jsem napsal vlastní nahrazování...ale díky za snahu ;)
srigi
Profil
had
pouzi radsej systemovu funkciu mb_convert_case()

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0