Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

původně jsem to psát nechtěl, ale tak proč se nezeptat. Představte si, že máte stránku, kde jsou záložky (index.php?zalozka=4) a třeba na každé z nich je jeden formulář a teď chcete, že pokud se to co chcete provede správně, přesměruje se na stránku (kvůli F5) na tu záložku, kde jste původně byli a objeví se nějaká zpráva, že to je ok. A pokud špatně, tak se na stránce zůstane (opět na té samé záložce) a objeví se chyba. A teď otázky:

- Jakým způsobem "oznamujete" chybu nebo informaci o provedení apod. (dáte do url nějaký parametr s hodnotou nějakého textu a ten pak vypíšete; do sessions uložíte výsledek)

- Napsali byste to tak, že do tagu form u atributu action byste napsali index?zalozka=4 (kam se vrátit) nebo jen index a pak záložku odeslali skrytým inputem? V případě neodeslání by se to muselo asi zjistit z REQUEST_URI

Případně kdyby měl někdo živou ukázku jak to provádí, tak bych se rád podíval.

Díky!
Měsíček
Profil
"že do tagu form u atributu action byste napsali index?zalozka=4 (kam se vrátit)"

Nejspíše bych se v případě nouze přiklonil k této možnosti - ostatní nejsou špatné, ale zbytečně složitější než je potřeba.
joe
Profil
Měsíček
A ono by to šlo i jinak? Mě teď nic jiného nenapadlo ale odpoledne jsem věděl ještě jeden způsob:) Právě jsem to někde viděl s těmi sessions a nechápal proč to tak je, když stačí do url přidat třeba jen parametr ?chyba a je to jednodušší...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0