Autor Zpráva
pQu
Profil *
Mám malý problém - mám súbor, ktorý má koncovku .pl (teda je to PERL), má za úlohu pripojiť sa na DB... Druhý súbor - .cfg - má v sebe uložené údaje pre pripojenie. No chcel som si nastaviť cron. Cron ale vezme iba jeden súbor. Teda by som chcel do PERLu ešte nadeklarovať údaje na databázu... Ako na to??
peta
Profil
pQu
zkousel jsi hledat googlem? jake konkretni vyrazy?
z tveho popisu je jasne ze mas
xyz.pl a
abc.cfg
neni jasny obsah obou souboru, neni jasne o jakou databazi se jedna, nejsou jasmne prihlasovaci udaje. Z toho vyplyva, ze ani reseni neni mozne na zaklade techto udaju.
Navic se ptas na perl ve foru o PHP, coz uz samo o sobe je dost podezrele.
pQu
Profil *
Obsahy oboch súborov tu písať nebudem, pretože súbor .pl je veľmi dlhý a súbor .cfg obsahuje osobné údaje, ktoré nemôžem poskytnúť. Jedná sa o databázu MySQL5
bukaj
Profil
pQu
Nějak nechápu, jak tenhle problém souvisí s PHP, ale to nevadí...

mám súbor, ktorý má koncovku .pl
Dobře, řekněme, že je to nějaký perlovský skript.

Druhý súbor - .cfg - má v sebe uložené údaje pre pripojenie.
A ten .cfg je co? Taky nějaký Perl? PHP? Shellový skript? Nějaký jiný skript? Nějaký druh konfigurace? Jestli ano, tak jaké.

A hlavně, jak spolu tyto dva soubory souvisí. Chápu správně, že ten první načte data z toho druhého, či jak to celé funguje?

No chcel som si nastaviť cron. Cron ale vezme iba jeden súbor.
Používáš ke konfiguraci cronu crontab, či ho nastavuješ nějak jinak? Zkusil jsi nastavit na stejný čas oba soubory samostaně (resp. přidat do nastavení cronu první a pak druhý; v případě crontabu, aby byl každý na svém řádku)? (Nejsem si jistý, že by to fungovalo, ale za vyzkoušení to podle mě stojí.)

Teda by som chcel do PERLu ešte nadeklarovať údaje na databázu...
Není nic jednoduššího, než se naučit ovládat Perl.

PS. Musíš poskytnout víc informací, jinak ti těžko radit. Doporučuji ti si přečíst Jak se správně ptát. A zapiš si to za uši, propříště, až budeš znova pokládat nějaký dotaz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0