Autor Zpráva
A.
Profil *
Dobrý den chtěl bych poprosit zkušené Phpkáře o radu ohledně stromové struktury ukládané do mysql. Jde o kategorie zboží na e-shopu! přečetl jsem si spoustu o různých možnostech, ale s ohledem na možný růst e-shopu ( rozrůstání kategoríí ) nevím který zvolit ... abych jednoho dne nestaál nad shopem a neříkal si ... " hm tak to budu muset předělat protože to těžce nestíhá" ..

Můžete mi prosím poradit někdo se zkušenostma s tímhle jaký způsob zvolit ?

děkuji moc a omlouvám se zdali již podobné vlákno existuje, nenašel jsem

s pozdravem Adam
bukaj
Profil
A.
Rozhodně bych doporučil používat modified preorder travesal algorithm. Na počáteční implementaci sice může být složitější, ale řekl bych, že se to mnohokráte vrátí na výkonu. A u těch kategorií by se mohlo hodit velice jednoduché vybírání cesty k uzlu – drobečková navigace.
Nox
Profil
Některé vlastnosti co to má vypadají opravdu zajímavě (třeba vtipně jednoduché získání předchůdců) ...jen mi přijde dost náročné - pokud se nepletu - to, že když se přidá/odstraní položka, že se musí někdy i celá databáze přepočítat...je to tak nebo to chápu špatně?
bukaj
Profil
Nox
když se přidá/odstraní položka, že se musí někdy i celá databáze přepočítat...je to tak nebo to chápu špatně?
Ano, je to bohužel tak. Na vybírání je to velice jednoduché, ale při úpravě stromu se musí přepočítat levé a pravé hodnoty uzlů.
A
Profil *
tenhle problem vsak pro me pouziti zas tak nevadi jelikoz zmena kategorii na e-shopu neni zas tak casta a daleko dulezitejsi je pro mne prave rychlost cteni z db :) tak dik moc pane bukaj za radu :)

s pozdravem Adam
srigi
Profil
Troska nacionalizmu nezaskodi. Velmi dobre riesenie jedneho slovaka:

Triedy na vykreslovanie stromovej štruktúry

Pouzivam, maximalna spokojnost.
radas
Profil *
kdysi jsem to taky řešil ( i tady) článek na intervalu jsem taky našel..tento způsob modified preorder travesal algorithm je fajny ale nelibi se mi to přepočítavani..tak jsem si vymyslel strašně primitivni způsob...ma tabulku kategorie kde je id nazev zobrazovat pak mam subkategorizace kde je to same a pak mam tabulku kategorizace kde si pomoci formulařu vytvařím libovolné kategorie a subkategorie podle dostupnosti..funguje to skvěle a na zobrazeni používam js
bukaj
Profil
radas
ma tabulku kategorie kde je id nazev zobrazovat pak mam subkategorizace kde je to same a pak mam tabulku kategorizace kde si pomoci formulařu vytvařím libovolné kategorie a subkategorie podle dostupnosti
Nechtěl bys svou metodu popsat více? Jestli to ale chápu správně, tak takto vytvořený „strom“ bude vždy fixní hloubky, ne?
radas
Profil *
fixni hlubky? jestli to mysliš takto že to ma jen jednu podúrovneň tak ano..ale neni problem si upravit tu tabulku kategorizace a dat tam více sloupců....tím se docíli višší počet podurovni...teď mam je myšleno takto cpu- AMD a přidanim dalšího sloupce do tabulky kategorizace by šlo docilit cpu-amd-duron a pak niž a niž...
A.
Profil *
prosim jeste o par rad ->

u traverzovani kolem stromu kat. muzete mi poradit jak vytahnout strom kategorii napriklad pro obsah 3 podkategorie ?

vysvetleni:
-kat1
-kat2
-kat3
-kat31
-kat32
-kat321
-<strong>kat322</strong>(aktivni kategorie)
-kat323
-kat33
-kat34
-kat4
-kat5

muzete mi poradit script pro takowe to zpracovani prosim ? potrebuji vypsat postupne rozevreny strom az k aktivni kategorii
- dekuji mockrat

a popr. nema nekdo k dispozici script zpracujici strom kategorii napr. pri jednodiche tabulce ( ID,IDPARENT,NAME,(level,order))
dekuji mockrat za Vas cas a ochotu
S pozdravem apranim prijemneho vikende A.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0