Autor Zpráva
Lolita
Profil
Jak spravne udelat tohle ja_sem_funkce($blabla)[polozka_pole]? (to se jako snazim vypsat jednu polozku z pole z funkce ktera ma v return $naka_promena_ktera_je_pole;)

dokonce sem teda i hledal v manualu a nasel http://www.php.net/manual/en/functions.returning-values.php ale nejak to nechapu ):
Hugo
Profil
Pomoci funkce List nactes jednotlive cleny pole do promennych.
http://mirrors.inway.cz/manual/en/function.list.php
Lolita
Profil
nojo, tak to tam popisoujou, ale to je vcelku fuj, hlavne treba kdyz nevim co vsechno v tom poli bude (:
Hugo
Profil
No a neni jednodussi nevracet to pole pomoci return, ale udelat z neho globalni promennou?? Pokud nepouzivas oop, tak by to imho nemel byt problem.
Charlie
Profil
No, tak vracejte jen tu polozku pole, kterou chcete vypsat.
FantomX1
Profil
CHces vypisat vsetky polia danej funkcie?
co tak si na to spravit funkciu?

funkcia vypis_pola($pole) {

for ($i=0; $i<count($pole); $i++):

if (!is_array($pole[$i])):
/*Ak nie pole vo svojej polozke neobsahuje dalsie pole, tak ho vypise*/
echo "{$pole[$i]}";
else:
/*V opacnom pripade ak polozka pola obsahuje pole tak sa ta funkcia vola rekurzivne a vypise aj podpolozky pola*/
vypis_pola($pole[$i]);
endif;


endfor;

Je to zrozumitelne? Ak nie pytaj sa, ale podla mna ano.





}
Lolita
Profil
CHces vypisat vsetky polia danej funkcie?
co tak si na to spravit funkciu?

funkcia vypis_pola($pole) {

for ($i=0; $i<count($pole); $i++):

if (!is_array($pole[$i])):
/*Ak nie pole vo svojej polozke neobsahuje dalsie pole, tak ho vypise*/
echo "{$pole[$i]}";
else:
/*V opacnom pripade ak polozka pola obsahuje pole tak sa ta funkcia vola rekurzivne a vypise aj podpolozky pola*/
vypis_pola($pole[$i]);
endif;

endfor;
Je to zrozumitelne? Ak nie pytaj sa, ale podla mna ano.
}


jo to je, ale de prave o to, ze ja chci vypisovat jen tu jednu konkretni vzdycky, ale jak psal Charlie bude lepsi vracet jen normalni promennou, takze ty funkci dam jeden parametr navic, kde se zada co vrati ... coz je asi i normalni zpusob, ne?
FantomX1
Profil
tak das return $pole[9]; a potom len das $premenna=funkcia($pole); a vrati ti to jeden prvok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0