Autor Zpráva
Lenka22
Profil *
Ahoj,

prosím poradil by mi někdo, jak nechat zaškrtnuté radiobottony v tomto formuláři?
<form method="post" action="">
<table width="40%"><tr>
<td width="40%"><b>Vyberte si E-shop: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="model" id="model"><label for="model">Model</label></td>	
<td width="30%"><input type="radio" name="int" id="int"><label for="int">International</label></td></tr>

<tr><td width="40%"><b>Vyberte si jazyk: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="cz" id="cz"><label for="cz">CZ</label></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="en" id="en"><label for="en">EN</label></td>
</tr></table>

<input type="submit" name="vsem" value="Přidat do výběru">
</form>


Chtěla bych, aby když se bude na stránce dále pracovat, aby ty zvolené možnosti zůstaly zaškrtnuté. Bylo by to přehlednější, ať člověk ví, co si zvolil.

Děkuju moc.
trinitrochleba
Profil *
<input type="radio" name="model" id="model" checked>
Lenka22
Profil *
trinitrochleba
Ale to budou zaškrtnuté pořád.. já chci nechat zaškrtnutý pouze zvolený.. Aby zůstal zaškrtnutý i po kliknutí na tlačítko "Přidat do výběru".
trinitrochleba
Profil *
<form method="post" action="test.php">
<table width="40%"><tr>
<td width="40%"><b>Vyberte si E-shop: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="model" id="model" <?php if(!empty($_POST['int'])) echo "checked"?>><label for="model">Model</label></td>	
<td width="30%"><input type="radio" name="int" id="int" <?php if(!empty($_POST['int'])) echo "checked"?>><label for="int">International</label></td></tr>

<tr><td width="40%"><b>Vyberte si jazyk: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="cz" id="cz" <?php if(!empty($_POST['cz'])) echo "checked"?>><label for="cz">CZ</label></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="en" id="en" <?php if(!empty($_POST['en'])) echo "checked"?>><label for="en">EN</label></td>
</tr></table>

<input type="submit" name="vsem" value="Přidat do výběru">
</form>
trinitrochleba
Profil *
oprava:

<form method="post" action="test.php">
<table width="40%"><tr>
<td width="40%"><b>Vyberte si E-shop: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="model" id="model" <?php if(!empty($_POST['model'])) echo "checked"?>><label for="model">Model</label></td>	
<td width="30%"><input type="radio" name="int" id="int" <?php if(!empty($_POST['int'])) echo "checked"?>><label for="int">International</label></td></tr>

<tr><td width="40%"><b>Vyberte si jazyk: </b></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="cz" id="cz" <?php if(!empty($_POST['cz'])) echo "checked"?>><label for="cz">CZ</label></td>
<td width="30%"><input type="radio" name="en" id="en" <?php if(!empty($_POST['en'])) echo "checked"?>><label for="en">EN</label></td>
</tr></table>

<input type="submit" name="vsem" value="Přidat do výběru">
</form>
trinitrochleba
Profil *
jo a ještě jedna věc :) v atributu action ve form jsem zapomněl "test.php", tak to si kdyžtak přepiš :)
Lenka22
Profil *
trinitrochleba
Přesně něco takového jsem měla na mysli :-)

Jen ještě dotaz - radiobuttony jsou přece od toho, aby šla vybrat jedna ze dvou možností.. tak jaktože mi jdou zaškrtnout oba dva najednou (nebo všechny 4 najednou)?

Mám první dva, a druhé dva... z každého potřebuju mít zaškrtnutou maximálně jednu možnost... Nevíš jak ten jeden ODznačit při kliknutí na druhý?

Děkuju.
Warden
Profil
Stejná skupina buttonů musí mít stejný atribut name. Liší se pouze hodnotou atributu value.
trinitrochleba
Profil *
musejí mít shodný name
tedy např.

<input type="radio" name="model" id="model" value="model"... >
<input type="radio" name="model" id="int" value="int" ... >


<input type="radio" name="jazyk" id="cz" value="cz">
<input type="radio" name="jazyk" id="en" value="en">

Pak bude moci být zaškrtlý jen jeden z nich.

a přistupovat k nim po odeslání budeš přest $_POST['jazyk'] (ten bude obsahovat buď cz, nebo en) a přest $_POST['model'] (bude obsahovat buď model, nebo int)
Lenka22
Profil *
Warden
trinitrochleba
Jo, jasně, já jsem tele... Děkuju moc.
grimword
Profil
jak se pta holka, tak je tady hned kazdy ochotny sepsat o tom diplomovku a ochotou se muze pretrhnout =D
trinitrochleba
Profil *
grimword: ale houby :) tohle je jedna z mála věcí, který rozumim, tak jsem se trošku rozepsal no .)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0