Autor Zpráva
pananagram
Profil *
chtěl bych znát váš názor- Pokud napíši text v nějakém adminu, nechám si zobrazit jeho náhled, je z hlediska programování lepší, když ten náhled nechám uložit do tabulky třeba "clanky_nahled" (která bude totožná s tabulkou "clanky" akorát jinak jmenovat) nebo je lepší uložit ten náhled do stejné tabulky jako se ukládá článek normálně (tedy tabulka "clanky") a pokud se náhled rozhodnu uložit použít na něj mysql příkaz "update"
trinitrochleba
Profil *
no já si nejsem jistej, jestli je potřeba ukládat ten náhled do databáze (?)
pananagram
Profil *
no jo.. to je vlastně taky pravda :-) šlo by to předáním pomocí "GET" na další stranu kde by se výsledný produkt zobrazil což?
Nox
Profil
prostě se z databáze nevytáhne text celý, ale jen část, zvláštní záznamy na to dělat nemusíš
trinitrochleba
Profil *
aha, já myslel, že jde o náhled článků pro právě píšícího autora. Ne že půjde o vypsání výňatku (např. prvního odstavce) při vypisování seznamu více článků. Pak má samozřejmě pravdu Nox.

Jinak pokud jsem se nemýlil a jde jen o náhled článku před uložením do databáze, tedy takový předběžný náhled, jak bude článek vypadat při "ostrém zobrazení" na webu, tak bych ho určitě taky do databáze zbytečně neukládal, ale jen nechal projet stejnými formátovacími prvky, které používáš pro "ostré zobrazování" a zobrazil to např. v novém okně.
pananagram
Profil *
aha, já myslel, že jde o náhled článků pro právě píšícího autora.

Pochopil si to správně ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0