Autor Zpráva
marush
Profil *
Je nekde kompletni popis jak spravne udelat formular v PHP s ulozenim do MySQL, aby kontroloval dvoji ulozeni do DB atd.
Nasel jsem vzdy jen utrzky nebo jak poslat fomular mailem, ale nikde nic komplexniho asi jsem spatne hledal.
Diky.
Tomasds
Profil
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=329
plus následujících asi deset článků.
marush
Profil *
Tento odkaz jsem taky nase, ale neni to tam komplexni. Neni opravdu nekde jeden clanek, ktery by to popsal. Tohle musi preci resit kazdy 1000x.
Tomasds
Profil
Ten seriál patří k tomu nejlepšímu, co je na dané téma na českých webech k mání.
Jestli ti to nestačí, tak budeš muset asi tvořit sám a na případné konkrétní věci se doptat.

formular v PHP s ulozenim do MySQL, aby kontroloval dvoji ulozeni do DB atd.
to moc konkrétní není.
peta
Profil
marush
aby kontroloval dvoji ulozeni do DB ?
takovy pripad nemuze nastat, do DB se uklada vzdy jen jednou v jednom SQL prikazu.

Jo, neco jineho je, kdyz mas chybne php kod a on se ti 2x spusti ten samy formular.
V tom pripade se to resi treba tim, ze si do session ulozis nahodne cislo. To same cislo ulozis do input type=hidden. A pokud ti po odeslani cislo z inputu souhlasi se session, tak formular ulozis.

Pokud by to nepomohlo, muzes provest totez ale cislo bude tentokrat datum. V pripade, ze opet nastane akce ulozeni, tak si zkontrolujes v session, kdy jsi delal posledni ulozeni a pokud neni starsi nez 10s tak ho proste nepovolis.

Pak mas dale moznost zkontrolovat si v databazi podle vyplnenych udaju, zda najde shodu s nejakym radkem. Coz je zatez na sql, ale je to 100% reseni. Pouziva se k tomu SQL prikaz SELECT. Predpokladam, ze tohle bys mohl vedet, kdyz pracujes s databazi, ale jistota je jistota. V predchozim tematu clovek nevedel zobrazit zdrojovy kod. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0