Autor Zpráva
Venushja
Profil
Zdarec lidi mam otazecku jak by slo udelat kdyz chci aby se mi udelal Extremni link (?text=$nazev) a chtel by jsem aby se mi to samo vytvorilo a do toho linku hodit $text a az by se to udelalo tak aby to vypadalo nasledovne na strance kam by se mi to vypisovalo by se mi ukazalo zobrazit a v tom aby se mi otevrel ten link co se sam vytvoril a ta promenna.
Nevite jak na to?
Dekuji moc za kazdou pomoc.
Tomasds
Profil
Znamená ta věta něco, nebo sis jenom zkoušel, jestli ti tady funguje psaní příspěvků?
kletely
Profil
Venushja
Nechápem :( napíš to prosím ťa normálne. Ďakujem.
vertigo4
Profil
<a href="http://neco.cz?text=<?php echo $nazev; ?>">Zobrazit</a>

Pochopil jsem to správně?
Venushja
Profil
<a href="http://neco.cz?text=<?php echo $nazev; ?>">Zobrazit</a>
Pochopil jsem to správně?
Jj ale o todle me presne nejde todle vim me jde o to vytvoreni a v tom ta promenna
vertigo4
Profil
Venushja
Zkus se lépe vyjadřovat.
Že by takto?
<?php echo "<a href=\"http://neco.cz?text=".$nazev."\">Zobrazit</a>"; ?>
Venushja
Profil
tak to vysvetlim podrobneji
Takze mam formular a kdyz ho odeslu tak chci aby se mi vytvoril ten link a v tom promenna a kdyz pak se klikne na odkaz tak aby me to na ten link hodilo a ukazal se ten text
nightfish
Profil
Takze mam formular a kdyz ho odeslu tak chci aby se mi vytvoril ten link
jaký link a co má ten link společného s formulářem?

a v tom promenna
jaká proměnná?

kdyz pak se klikne na odkaz
jaký odkaz? (nebo odkaz = link?)

tak aby me to na ten link hodilo a ukazal se ten text
jaký zas text?
Venushja
Profil
To nightfish:Takze tady nehrajou presny nazvy ale to je jedno vysvetlim to jeste jednou a jeste vic podrobneji......
1.Takze mam formular Nazev a Text
1,3.Tady je problem kdyz ten formular odeslu tak chci aby se mi vytvoril Link(napr:?text=$nazev)
a v tom linku chci aby byl obsah promenna $text.
1,7.Na strance by to melo vypadat takhle:Nazev a Zobrazit a kdyz kliknu na to zobrazit tak aby se mi otevrel ten link(napr:?text=$nazev).
2.Kdyz ten formular odeslu do DB a zobrazil na strance..
Uz me konecne nekdo chape?
Tomasds
Profil
Venushja
Jestli chceš odpověď, musíš v první řadě položit otázku, která dává smysl. Tvoje otázka vypadá jako lorem ipsum vygenerované z výrazů, používaných ve webdesignu.

Jestli máš nějaký zásadní problém. který ti brání ve formulaci, dej sem odkaz na stránku, kde funguje něco podobného tomu, co chceš.
Venushja
Profil
No problem je ze jsme to nikde nevidel Ale mohl by jsem to naspat bez toho vytvarteni ze by jsem napsal priklad jasny
Tomasds
Profil
ok, #9 už jakýsi smysl dává. Tady se dozvíš, jak pracovat s formuláři. A tady je postup, jak z nich dostávat data. To tě posune dál.
Venushja
Profil
Tady je takovej Priklad jak by jsem chtel aby to vypadalo az konecny fazi Je to narychlo delany takze zadnej zazrak na grafice :-D http://venushja.xf.cz/skouska.php
Venushja
Profil
To Tomasds:ja umim pracovat s formularema akorad chci udelat aby kdyz to odeslu se mi vytvoril ten LINK ?text=$nazev o nic jinyho mi nejde tamto bylo popsany jak to bude vypadat.
BetaCam
Profil
Něco jako tohle??

<?php
$var = 'vartext';
$nazev = 'nazevtext';

if (isset($_POST['sub'])) {
	echo $_POST['var'];
}else{
echo $nazev;
echo '<form action="/index.php?text='.$nazev.'" method="POST">';
echo '<input type="hidden" name="var" value="'.$var.'">';
echo '<input type="submit" name="sub" value="odeslat">';
}
?>


Z tvého popisu se opravdu nedá moc vypozorovat.
Snake.AAS
Profil *
Chapu správně že chceš odesílat formulářem zároveň metodou POST a GET? to nejde...
a nebo chceš aby ten "text" uživatel zapsal do formuláře a následně odeslal metodou GET? <form action=<?=$_SERVER["PHP_SELF"];?> method="GET"
a jestli ten link ma vypadat v adresní řádce PŘESNĚ takhle nejakastranka.php?text=$nazev tak to ti k nicemu nebude, bo po odeslání budeš mít $_GET["text"]='$nazev'; a ty data z toho už nedostaneš...
jestli je to jinak, tak jsem to fakt asi ještě nepochopil....
Venushja
Profil
To Snake.AAS:ja prave nevim jak to udelat proste chci udelat ze kdyz vyplnim formular s inputama Nazev a Text tak chci aby z toho vznikl vysledek jako to je na ty skousce delany ze to vytvori samo ten link a ten text jeho obsah se vlozi do toho linku napr to jsou ty fora vyplnis nazev a text a vytvori se Link a v tom je obsah toho textu chape me nekdo?
Proste jako to je neco jhako forum ze vyplnis nazev a text a ten nazev se ti ukaze jako link a ten link vypada napr takhle http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=81 670 a v tom ten obsah toho textu uz me chapete ?? ;-) ale vubec nevim jak na to
Venushja
Profil
Něco jako tohle??
<?php
$var = 'vartext';
$nazev = 'nazevtext';
if (isset($_POST['sub'])) {
echo $_POST['var'];
}else{
echo $nazev;
echo '<form action="/index.php?text='.$nazev.'" method="POST">';
echo '<input type="hidden" name="var" value="'.$var.'">';
echo '<input type="submit" name="sub" value="odeslat">';
}
?>
Z tvého popisu se opravdu nedá moc vypozorovat.
JJ mozna to je ono ale nevim kamos me rikal ze se to dela pres case ten link ale nevim jak udelat aby se sam vytvoril :-(
Venushja
Profil
No tak jsem se pustil do toho scriptu protoze me neco napadlo ale hazi mi to Error
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ',' or ';' in /home/free/yw.sk/w/whitepower/root/www/texty.php on line 62

a na tom radku je todle echo "<b><font color='maroon'><a href='texty.php?textu=$kolko'><span style='color:red'>" . ($i+1) . "</span></a></font></b> ";

No a sem hazim celej script jestli ho mam aspon dobre ;-)
<?
 switch ($_GET[text]) {
default:
      echo ' 
<center>
<table border="2" bordercolor="black" cellpadding="5" cellspacing="0" width="60%">
<tr>
                <td width="30%"><center><b>Název</b></td>
                <td width="30%"><center><b>Odkaz</b></td>
</tr>
<?$db_server = "mysql.ic.cz";
$db_login = "*****r";
$db_password = "****";
$db_name = "******";
@$spojeni = MySQL_Connect($db_server ,$db_login, $db_password);
@MySQL_Select_DB($db_name);
?>
<?
$bb = MySQL_Query("SELECT * FROM texty order by id DESC LIMIT 20");
$uu = MySQL_Query("SELECT count(*) FROM texty");
$tt=MySQL_Fetch_Array($uu);
?>
<?
if ($_GET["textu"]) {

$od = $_GET["textu"];}

else {$od = "0";}



$kolik = 30;

$count = mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM texty"), 0);

echo "<center><b>Strana:</b> ";

for($i=0;$i<=ceil($count/$kolik)-1;$i++) {

$kolko= $i*$kolik;

if ($kolko == $od):

echo "<b><font color='maroon'><a href='texty.php?textu=$kolko'><span style='color:red'>" . ($i+1) . "</span></a></font></b> ";
}else{
echo " <a href='texty.php?textu=$kolko'><span style='color:red'>" . ($i+1) . "</span></a> ";
endif;
}
echo "<br>";

$vyber = mysql_query("SELECT * FROM texty order by id desc LIMIT $od, $kolik");
while ($db= MySQL_Fetch_Array($vyber)):
while ($db=MySQL_Fetch_Array($bb)):
echo"
<center>
<tr>
	<td width='15%'><center><b>$db[nazev]</b></td>
                <td width='45%'><center><a href='texty.php?text=$db[nazev]'><b><span style='color:red'>Zobrazit</a></b></span></td>
</tr>";
endwhile;
endwhile;
?>
';
break;
case '$db[nazev]':
echo'
               <center>
	$db[text]

';
break;
}
?>
</table>
nightfish
Profil
notyvole... to je aspoň matroš
znovu doporučuji nejdříve trochu postudovat na http://www.linuxsoft.cz/php/
Venushja
Profil
znovu doporučuji nejdříve trochu postudovat na http://www.linuxsoft.cz/php/[/i]“;
Znovu to cist nechci zabralo mi to asi 2 dny :-D
Venushja
Profil
Jo a myslis ze by to mohlo fungovat ?? Teoreticky?
Venushja
Profil
Mohl by me prosim nekdo pomoct? jestli hledate priklad tak tady ho mate www.mw.ic.cz a nemohl by me nekdo opravit tamten script ktery jsem napsal ja si s nim vubec nevim rady.
Na ty strance kdyz pridate video tak se vam vytvori ten link a to prave ja potrebuju jak ho vytvorit ostatni by jsem si dodelal sam.Dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0