Autor Zpráva
Karapas
Profil *
Ahoj,

tvořím webové stránky, ale bohužel si musím vystačit jen s HTML, CSS, a PHP (spíše formuláře). Otázka na kterou se ptám zní takto: "Jak vytvořit dynamické stránky, kde si bude uživatel moci spravovat obsah, když neumím databázi a musím si vystačit jen s PHP". Napadlo mě to udělat přes textové soubory, a do html bych hodil INCLUDE.

a jako dodatek bych chtěl vědět jak se dělají obvykle stránky, kde si uživatel chce spravovat obsah SÁM.

díky za odpověď
Pavel
ninja
Profil
ano, pokud nechcete databaze, pouzijte soubory. Bud jeden soubor = jedna stranka, nebo vice polozek pres csv, xml nebo jiny zpusob.

At uz ukladate data jakkoliv a kamkoliv, pro uzivatele se udela admistracni rozhrani.
Nox
Profil
Karapas
Odpověď zní: tak se s databázemi nauč
Přijde mi to nejlepší, co ti mohu říct, oproti ostatním jazykům to ani není příliš rozsáhlé
www.linuxsoft.cz/php (je tu i o nakládání s databázemi, v podstatě v míře co do začátku potřebuješ)
www.linuxsoft.cz/mysql (tady není třeba celé)
www.php.net
http://dev.mysql.com/doc/
kletely
Profil
Karapas
No stimi súbormi to nie je zlí nápad, ale dosť zložití :) Ja som na súboroch spravil celí redakčný systém :) Ako povedal už Nox tak sa radšej nauč MySQL je to jednodušie, praktickejšie a hlavne jednoduchá úprava dizajnu (príspevkov, článkov, príspevkou...).
Tomasds
Profil
Když se budeš snažit vymýšlet nějakou nestandardní cestu, ztratíš spoustu času a dřív nebo později stejně narazíš na něco, co tě donutí použít osvědčené postupy.

Výsledkem bude, že v lepším případě budeš mít za sebou pár webů vystavěných na exotických postupech. V horším případě budeš donucen ty weby překopat do standardního ověřeného řešení, postaveného na mysql a pak to bude masakr.
srigi
Profil
Dynamicke udaje mozes naozaj ukladat do TXT (XML) suborov na serveri. Toto riesenie je dobre dochvile, kym nepridu dva sucasne poziadavky na zapis do rovnakeho suboru. A nakolko je web verejne miesto, kde moze byt online kludne aj tisicka uzivatelov, takyto stav moze nastat velmi skoro.

Potom uz bude velmi neskoro riesit konzistentnost suborov. Pouzi DB, ktora toto riesi elegantne za teba!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0