Autor Zpráva
PavVaš
Profil *
Ahoj,
Co se týče PHP, tak jsem začátečník, ale mé znalosti mi na to, co potřebuji, stačí. Bohužel teď nejsem schopen sám najít jednu funkci PHP (už jí hledám hodně dlouho) a prosím někoho zkušeného, jestli by mi mohl poradit. Stačí mi např. název funkce a vše už si najdu na php.net.

Mám napsaný jeden PHP skript, který generuje HTML stránku. Není tedy problém, abych jej kamkoliv vložil pomocí include. Já jej ovšem potřebuji vložit do proměnné ($promenna) konečná HTML data, která skript (muj-skript.php) generuje. Jinak řečeno, kdybych potom napsal třeba print $promenna, aby to bylo to samé jako bych napsal include 'muj-skript.php'.

Zkoušel jsem všechno možné. Něco jako:
$promenna = include 'muj-skript.php';

je samozřejmě hloupost.

Existuje, prosím, nějaký příkaz, který vloží data, která skript vygeneruje, do proměnné?

Předem děkuji za jakoukoliv pomoc a omlouvám se těm zkušenějším, že sem dávám takto začátečnický příspěvek.

Pavel V.
Taps
Profil
PavVaš
tak data které generuješ v muj-skript.php si ulož do promměné nebo si je ulož pomocí session a pak když dáš include a zavoláš echem nazev promměné tak by se ti měli data uložené do promenně zobrazit
Měsíček
Profil
sprintf()
PavVaš
Profil *
Díky za rady. muj-skript.php nechci jakkoliv upravovat. Nevím, jak by měl pomoci sprintf().

Zkoušel jsem ještě toto:

$promenna = file_get_contents('muj-skript.php');

Kdyby muj-skript.php byl pouze HTML stránka, tak by to fungovalo skvěle. Problém je, že muj-skript.php je kombinace HTML a PHP a pokud použiji file_get_contents(), tak se vše mezi <?php a ?> ignoruje.
Kajman_
Profil *
ob_start();
include 'muj-skript.php';
$promenna = ob_get_contents();
ob_end_clean();
PavVaš
Profil *
Paráda! Přesně tohle jsem potřeboval! Mnohokrát ti děkuji Kajmane!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0